Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Ağızdan Nefes Almanın Tehlikeleri

SAĞLIK 9 Eylül 2016
267 Kez Okundu.

Ağızdan Nefes Almanın Tehlikeleri

Ağızdan nefes alma, burundan nefes alamama

Ağızdan nefes alma, burundan nefes alamama

Doğru nefes almanın önemi büyüktür. Ağızdan nefes almanın tehlikeleri o kadar çok ki toplumun bu konu hakkında bilgilenmesi şart.

Vücut sağlığının aksamadan devam etmesi için organlara verilen değerin yeterince olmadığını belirten sağlık doktorları uzun bir yaşamı sağlıklı bir şekilde yaşamak için burundan nefes almanın çok önemli olduğunu belirtiyor.

Sağlıklı bir hayat için doğru beslenme ve egzersiz yeterli değildir. Doğru nefes alma da sağlıklı bir hayat için şart. Çoğu kişi burundan nefes almanın önemli olmadığını düşünse de sağlıklı bir yaşam için burundan nefes alma gerekli.

Burundan nefes alamama durumlarında kişilerde kalp, hormonal yapı, cinsel hayat, rahat uyku, gün içi aktivitelerde enerji kullanımı gibi bir çok sorun ortaya çıkabilmektedir.

Kaliteli bir uyku çekmek istiyorsanız burundan nefes almanız şart. Burun solunum organıdır yani dışarıda ki havayı nemlendirerek akciğerlere ilerlemesini sağlar kısacası ortamdaki havanın kalitesini arttırır. Bu yüzden de horlamayı azaltır. Burundan nefes almadığını takdirde özellikle sabah uyandığınız da baş ağrısına maruz kalabilirsiniz.

Horlama ile hem kendi yaşantınızı tehlikeye atıyorsunuz hem de çevrenizdeki insanları rahatsız ediyorsunuz. Son zamanlarda özellikle boşanma sebeplerinden birisi olarak horlama sorunu görünüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365