Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Ankara’da Gezilecek Yerler

BLOG 4 Eylül 2016
504 Kez Okundu.

Ankara’da Gezilecek Yerler

ankara da gezilecek yerler ankara müzeler ortamnedio

Bu yazımda sizlere Ankara’da gezilecek yerleri anlatacağım.Ankara’da bir şey yok diyenlere inat,kısa bir Ankara yolculuğu yapmaya ne dersiniz?Kültürel yerlerden,kafelere,yemyeşil kırlardan,masmavi sulara eğlencenin ve hayatın tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz gezimize hazırsanız başlayalım.

Size tarihimizi,geçmişimizi yakından tanıma imkanı sunan müzelere sık sık rastlayabilirsiniz Ankara’da.Bunlar Etnografya Müzesi,Anadolu Medeniyetleri Müzesi,Ulucanlar Cezaevi Müzesi,Roma Hamamı,Ankara Kalesi,sıcacık bir mekan olan Hamamönü,Kocatepe Camii,Hacı Bayram Veli Camii,dünya mutfağını hizmetinize sunan Estergon Kalesi,ilk meclis ve Kurtuluş Savaşı Müzesi,Çengel Han Rahmi Koç Müzesi ve tabi ki ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir.

Buram buram tarih kokan bu yerlerde gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız ayrıca geçmişimiz hakkında bilgi sahibi olmanın verdiği mutluluğu yaşarsınız.Bu paha biçilemez mutluluktan sonra bir de Ankara’ya tepeden bakmaya ne dersiniz? Evet,Ankara’ya yıllardır tepeden bakan Atakule’den bahsediyorum. Sizi en üst katına çağırıyor Ankara’yı ayaklarınızın altına serebilmek için.Muhteşem Ankara manzarası eşliğinde içinizi ısıtacak sıcacık bir kahve içmeyi de ihmal etmeyin derim.

Şimdi de kahvenizi,çayınızı içeceğiniz arkadaşlarınızla keyifli sohbetler yapabileceğiniz mekanlara gelelim.7.cadde,Tunalı Hilmi,Karanfil Ankara’nın olmazsa olmaz mekanlarıdır.Hem alışveriş yapabilir hem de rahat bir nefes alacağınız kafeler de oturabilirsiniz.Böylece insanların samimiliğini de yakından görme fırsatı bulursunuz. Şimdi de biraz eğlenip heyecanlanıp kafa dağıtacağınız bir yere gidelim. Tabiki bahsettiğim bu yer:Gençlik parkı.Burada çocuklar gibi eğlenip adrenalinin zirvesine çıkabilirsiniz.

Sonrasında belki bir Alice’i olmasa da adının hakkını veren Harikalar Diyarı’na gidip harika bir vakit geçirebilirsiniz.Değişik bir aktivite yapmak isteyenler için Belpa Buz Pateni Sarayı. Yeşil ve mavinin dans ettiği,huzur verici yerlere gidelim. Mogan Gölü,Kuğulu Park,Göksü Parkı,Kurtuluş Parkı,Altınpark,Seğmenler Parkı,Ankara Botanik Parkı sizleri her zaman keyifli vakit geçirmeniz için bekliyorlar. Son olarak havamızı değiştirecek ve Ankara gezimizi noktalayacak teleferiğe binmeden gitmek olmaz.Teleferiğe de bindikten sonra artık Ankara gezimizi noktalayabiliriz.Eğer siz de bir gün Ankara’ya gelirseniz ya da Ankara’da olmanıza rağmen gezmediyseniz işinizi biraz olsun kolaylaştırdığımı düşünüyorum ve sizlere iyi gezmeler diliyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kiralık Aşk 42.Bölüm Fragmanı İzle

Kiralık Aşk 42.Bölüm Fragmanı İzle

12 Nisan 2016
1.768 Kez Okundu.
Kondom Otomatını Soymak İsteyen Genç Öldü!

Kondom Otomatını Soymak İsteyen Genç Öldü!

28 Aralık 2015
1.370 Kez Okundu.
Arkadaşının Gönlü Sana Kayarsa ?

Arkadaşının Gönlü Sana Kayarsa ?

11 Kasım 2015
1.744 Kez Okundu.
Çocukların Geç Konuşma Sebebi

Çocukların Geç Konuşma Sebebi

10 Şubat 2016
1.525 Kez Okundu.
23 Kişiye Zarar Veren Kadın

23 Kişiye Zarar Veren Kadın

30 Mart 2016
1.341 Kez Okundu.
Selena Gomez – Same Old Love

Selena Gomez – Same Old Love

11 Kasım 2015
1.442 Kez Okundu.
Anadolu’nun Gözü: Meke Gölü

Anadolu’nun Gözü: Meke Gölü

10 Nisan 2016
1.986 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365