Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Astral Seyahat Nedir ?

BLOG 26 Şubat 2017
82 Kez Okundu.

Astral seyahat insanın bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği söylenen bir süreçtir. Bu olayın öteki beden dışı deneyimler arasında özel bir yeri olması insanın bunu iradesi dahilinde gerçekleştirebilmek bildiği iddiası ve deneyim sırasında bilinçli olunmasından kaynaklanmaktadır. Bedenden ayrılan ruhun bedenle ilişkisini koparmadan bir başka boyuta geçmesi ve vücudun dışında seyahat edebilmesi olarak da tanımlanan astral seyahat, seyahat ederken ruh da, beden de belli faaliyetler gösterir.

Konuyla ilgili olarak söylenenlere göre ruh, fiziksel bedenle ilişkisini kesmeden başka bir şehre, başka bir ülkeye, hatta uzak gezegenlere veya galaksilere bile gidebilir. Duvarlar, camlar, kapalı kapılar gibi fiziksel nesneler ve mesafelerin astral beden için sorun olmadığı ileri sürülür. Birçok kişi astral yolculuk denemesini tehlikeli bulur. Bir düşünceye göre de ruhun bedenden ayrılması mümkün değildir; astral beden olarak gösterilen form ruhun kendisidir.

Astral seyahatin mantığı; Astral Seyahat, uykunun bilinçli yapılmış halidir. Yatmaktan teorik olarak hiç bir farkı yoktur. Bu yüzden geri dönememe gibi bir ihtimali ortadan kalkar. Tıpkı her gece yatmadan önce ya yarın sabah uyanamazsam demediğimiz gibi Astral da geri dönmezsem diyemeyiz. Aslında her gece hepimiz astral seyahat ediyoruz ama bilinçsiz olduğumuz için hatırlamıyoruz. Amacımız bilinçli olarak yapmak ve yaşadığımız şeyleri akılda tutmaktır.

Astral seyahate çıkabilmek için başka bir şeye odaklanmış olmak gerekir. Tıpkı beynimizin bizi gece yatmadan önce dinlenelim diye uykuya yöneltmesi gibi. Bunu sağlayabilmenin en güzel yolu da sırt üstü bir pozisyonda yatağa uzandığımızda gözlerimizi yumduğumuzda bir hayal kurmamız ve beynimizin bize az sonra yöneltecek olduğu senaryonun yazarlığını beynimize havale etmememiz olabilir.

astral-seyahat

İnsan beyni sırt üstü yatınca ve gözlerimizi kapatınca bizim yatacağımızı düşünür ve uykuya hazırlar kendini. Oysa bizim uykumuz yoktur. Beyni aslında bir şekilde aldatmış oluruz. Bu esnada alakasız şeyler düşünürsek başka şeylere dikkatimizi verirsek beynimiz yerine ruhun kontrolünü biz ele geçirmiş oluruz. Astral seyahate çıkmışsanız çıktığınızda yapmanız gereken kendinize telkin vermenizden başka duygular hissetmenizdir. Hissetmek ve düşünmek farklı şeylerdir.

Astral seyahat, uykunun bilinçli yapılmış halidir. Bilinç kendinize tamamen hakim olmaktır. Kontrol sizdedir o kadar sizdedir ki uyurken yatdığımızı bilir, rüya görürken rüya gördüğünüzü bilir, canınız istediği anda birden uyanabiliriz. Çünkü aslında bilinçli bir insan hiçbir zaman uyumaz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yarış Atına Tecavüz

Yarış Atına Tecavüz

29 Kasım 2015
1.606 Kez Okundu.
Game of Thrones’un 6. Sezon Fragmanı

Game of Thrones’un 6. Sezon Fragmanı

5 Aralık 2015
1.504 Kez Okundu.
Vahşi Doğada Yaşayan Bir Kız Çocuğu

Vahşi Doğada Yaşayan Bir Kız Çocuğu

5 Ocak 2016
2.415 Kez Okundu.
Bir Erkeğin Sadık Kalmasını Sağlamak

Bir Erkeğin Sadık Kalmasını Sağlamak

25 Aralık 2015
1.824 Kez Okundu.
Lotus Çiçeğinin Mitolojideki Önemi

Lotus Çiçeğinin Mitolojideki Önemi

29 Haziran 2016
549 Kez Okundu.
Ev Dekorasyonunda Antrasit Rengi Halılar

Ev Dekorasyonunda Antrasit Rengi Halılar

6 Aralık 2016
258 Kez Okundu.
Trafikte Uykusuzluk Alkolden Tehlikeli

Trafikte Uykusuzluk Alkolden Tehlikeli

15 Aralık 2015
1.773 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365