Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Çamaşır Makinesi Kullanımında Öne Çıkan Hatalar

BLOG 25 Mayıs 2016
673 Kez Okundu.

Çamaşır Makinesi Kullanımında Öne Çıkan Hatalar

 

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişen Arçelik teknolojisi ile birlikte çok daha performans ve kapasitelerinin yanı sıra çok daha düşük enerji ve su sarfiyatı gerçekleştirebiliyor olması günümüzde çok daha verimli ve çok daha ekonomik bir çamaşır yıkaması gerçekleştirilebilmesi konusunda bayanlara yardımcı oluyor. Günümüzde oldukça yoğun şekilde kullanılan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde karşı karşıya kalınabilen arızalanmalarda profesyonel ve teknolojik çözümler sunan Kadıköy Arçelik Servisi merkezinde karşılaşılan en popüler arızalanmalarda kullanıcıların hatalarına ilişkinde uyarılarda bulunuluyor.

 

Arçelik markalı çamaşır makinelerinin kullanımında yaptıkları hatalar ile birlikte çamaşır makinelerinden alacakları verimliliği düşüren ve hatta çeşitli arızalanmalara yol açan tüketiciye Ümraniye Arçelik Servisi merkezinde kullanıcı hatasıyla oluşabilen arızalanmaların kaynağı ile ilgili olarak tüketicilere çeşitli uyarılarda bulunuyor.

 

Her mekanik ve elektriki yapıdaki teknolojik cihazda olduğu gibi çamaşır makinelerinde de gerçekleştirilen kullanım hataları veya çevresel etmenlerden dolayı karşı karşıya kalınan çeşitli arızalanmalar durumunda ise kesinlikle profesyonel Altıntepe Arçelik Servisi desteğinden yararlanılması gerekmektedir. Kullanıcıların Arçelik markalı çamaşır makinesi kullanımı esnasında gerçekleştirmekte oldukları kullanım hatalarının yaratmış olabileceği arızalanmalar ise şu şekilde listelenmektedir;

 

Çamaşır makinesine kapasitesinden fazla çamaşır koymak

 

Günümüzde üretilen çamaşır makinelerinin tamburunun alabileceği ve kaldırabileceği standart bir ağırlık bulunuyor. Bu ağırlığı aşan çamaşırlar konması, çamaşır makinesinin dengesini bozacak ve çeşitli arızalanmalara yol açabilir. Çamaşırlar, makine içerisinde yer kalmasına karşın ağırlık açısından da kapasiteyi doldurabildiğinden çamaşırları makineye çok daha dikkatli bir şekilde yerleştirmeye dikkat etmek gerekiyor.

 

Çamaşır makinesine fazla deterjan koymak

 

Çamaşır makinelerinde, çamaşırların daha iyi yıkanması için fazla deterjan konması çamaşırların deterjanlı kalmasına yol açabildiği çamaşır makinelerinde ciddi arızalanmalar meydana getirebiliyor. Özellikle tahliye hortumu gibi hortum ve noktalarda ciddi tıkanıklıklara yol açabilmesi, çamaşır makinesinin servise merkezine gitmesine neden olacaktır.

 

Tek bir program kullanmak

 

Tüm çamaşırların dokusu ve üretim tekniği birbirinden farklıdır. Bu yüzden her bir çamaşırın sınıfına göre değerlendirilerek, çamaşır makinesinde yıkanması gerekir. Arçelik çamaşır makinelerinde her sınıf çamaşır tipine uygun standartlarda yıkama fonksiyonları bulunan yıkama programları bulunuyor. Bu yıkama programlarını değerlendirmek, tek bir program ile hem çamaşırlara hem de çamaşır makinesine zarar verilmesinin önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Mesut Özil Barçaya mı gidiyor?

Mesut Özil Barçaya mı gidiyor?

13 Şubat 2016
1.497 Kez Okundu.
Selena Gomez – Same Old Love

Selena Gomez – Same Old Love

11 Kasım 2015
1.442 Kez Okundu.
Özgü Namal Yeniden Anne Adayı

Özgü Namal Yeniden Anne Adayı

19 Nisan 2016
1.976 Kez Okundu.
Arif V 216 Filminden İlk Fragman Geldi

Arif V 216 Filminden İlk Fragman Geldi

18 Mart 2017
66 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365