Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Cilt Lekeleri Hakkında Bilinmeyenler

BLOG 28 Ocak 2017
98 Kez Okundu.

Cilt lekeleri hakkında bilinmeyenler

Cilt Lekeleri Ankara kliniğimiz başta olmak üzere ülkemizin birçok il ve ilçesinde uzman hekimler ve ekipler tarafından özel hastanelerde, özel klinik ve güzellik merkezlerinde birden fazla yöntem ile yok edilebilmektedir. Özellikle son yıllardır daha da etkili olan güneş ışınları nedeni başta olmak üzere yaş ilerlemesi ve yanlış kozmetik ürünler kullanımları nedeni ile meydana gelebilen cilt lekeleri Dr. Buket Yıldırım ve ekibi tarafından kliniğimizde tedavi edilebilmektedir.

cilt lekeleri hakkında bilinmeyenler

Cilt lekelerinin tedavi yöntemleri nelerdir?

Cilt lekeleri Ankara kliniğimizde biraz önce de söz ettiğimiz gibi yıllardır tedavi edilmekte olan cilt sorunları arasında yer almaktadır. Son yıllarda teknolojinin medikal uygulamalar alanında gelişmesi ile cilt lekelerinin tedavisi çok daha farklı ve çeşitli sistemler ile kolaylıkla tedavi edilebilir bir hal almıştır. Kliniğimizde var olan ve leke tedavisinde tercih edilen yöntemlerden bazıları ise; fraksiyonel lazer ile leke tedavisi, peeling işlemleri ile leke tedavisi, mezoterapi ve mezolifting uygulamaları ile yapılan tedavilerdir. Her bir yöntem hekimimizin muayenesi sonucunda kişiye uygunluğu olacak şekilde belirlenmektedir.

Güneş lekesi tedavisi ise yine cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan yöntemler ile kolaylıkla yok edilebilmektedir. Genellikle derinleşmiş güneş lekelerinin tedavisinde lazer uygulamaları tercih edilirken, yeni oluşmuş ve derin olmayan güneş lekesi tedavisi için ise kliniğimizde clearlift uygulaması tercih edilmektedir.

Güneş lekesi neden olur?

Aslında isminden de anlaşıldığı gibi fazla güneş ışınlarına maruz kalınmasından dolayı meydana gelen güneş lekeleri, solaryuma fazla giren kişilerde ve sadece yazın değil kışın da meydana gelebilmektedir. Bu durumlardan kaçınmak ve en azından önlem alabilmek adına mutlaka yaz kış fark etmeden her daim güneş koruyucu kremler kullanılması gerekmektedir.

Gebelikte meydana gelen lekeler için de lazer uygulanır mı?

Evet. Lazer ile gerçekleştirilen leke tedavileri gebelik döneminde ve gebelik haricinde kullanılan bazı hormonal ilaçlar nedeni ile de meydana gelen renk değişimlerinin ve koyu renk lekelerin giderilmesinde kullanılabilmektedir. Zaten şimdilerde leke tedavileri içerisinde en etkili uygulamaların başında lazer uygulamaları gelmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Barış Arduç Horon Şov

Barış Arduç Horon Şov

15 Aralık 2015
1.999 Kez Okundu.
Veganlar İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

Veganlar İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

27 Haziran 2016
480 Kez Okundu.
2016’ya Damgasını Vuracak MOBA Oyun: Paragon

2016’ya Damgasını Vuracak MOBA Oyun: Paragon

25 Aralık 2015
1.669 Kez Okundu.
Yarın Tam Güneş Tutulması Gerçekleşecek

Yarın Tam Güneş Tutulması Gerçekleşecek

8 Mart 2016
1.644 Kez Okundu.
Facebook Messenger Yenileniyor!

Facebook Messenger Yenileniyor!

20 Ocak 2016
1.811 Kez Okundu.
Goji Berry Nedir? Faydaları Nelerdir?

Goji Berry Nedir? Faydaları Nelerdir?

9 Nisan 2016
2.178 Kez Okundu.
İlişkinizi uzatacak 5 heyecanlı öneri

İlişkinizi uzatacak 5 heyecanlı öneri

14 Kasım 2015
2.262 Kez Okundu.
Bu Şifreleri Kullanmak Yasaklandı!

Bu Şifreleri Kullanmak Yasaklandı!

5 Haziran 2016
512 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365