Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstiklal Marşı Açıklaması

HABER 12 Mart 2016
2.209 Kez Okundu.

recep-tayyip-erdoğan-istiklal-marşı-açıklaması-ortamnedio-sosyal-içerik-haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan İstiklal Marşı Açıklaması

Bugün İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıl dönümü. Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugünün önemi münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Recep Tayyip Erdoğan: Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın istikbal ve İstiklal mücadelesinin geçtiği yıllarda yüreği vatan, millet ve bağımsızlık sevdasıyla yanıp tutuşan milletimizin hissiyatına tercüman olduğunu söyledi.

İstiklal Marşı Mili anlaşma metnidir

Milli mücadele ruhunun ateşlenmesine öncülük eden Mehmet Akif Ersoy’un sözleri hakkında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şu sözleri söyledi : ” İstiklal harbinde yaptığı konuşmalarda, yerinde durmayıp at üstünde yaptığı seyahatlerle, nice zahmetlerle çıkardığı dergilerle milletimizi aydınlatan o kişi Mehmet Akif Ersoy’dur ” dedi.

Milletimizin bağımsızlığını en açık biçimde ortaya koyan İstiklal Marşı bugün en çok ihtiyaç duyulan milli mutabakat metni’dir. Mehmet Akif’in dediği sözlerin en önemlisi diyebileceğimiz o söz : “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” . Buradan anlıyoruz ki Mehmet Akif Ersoy, o zamanlarda istiklal mücadelesinde ödenen bedellerin ne kadar büyük olduğunu dile getirmiştir.

Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerinin devamında ” İstiklal Marşının kabulünün 95. yıl dönümünde milli şairimiz Akif Ersoy ve istiklal mücadelesinin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anar, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum ” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365