Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Doğal Alerji Tedavisi İçin Deniz Suyu

SAĞLIK 1 Temmuz 2016
654 Kez Okundu.

Doğal Alerji Tedavisi İçin Deniz Suyu

Atopik dermatit, alerjik rinit ve astım hastalığınız varsa deniz tatili ile en doğal tedavinizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda alerji tedavisi için yöntemlerden biri olan deniz suyundan bahsedeceğiz.

Alerjik çocuklar için deniz tatili tedavi açısından önemli bir yere sahiptir. Alerjik rinit, astım ve atopik dermatit hastalıklarının en iyi tedavisi güneş ve deniz suyudur. Deniz suyunun faydası yıllardır biliniyor.

Uzun süreli araştırmalar sonucunda deniz suyunda bulunan vanadyum, altın, osmiyum, iyot, çinko, klorür ve  80 den fazla yararlı maddenin insan kanında bulunan maddelere en yakın sıvı olduğu kanıtlandı.

Deniz suyunda bulunan eser elementler, amino asitler ve mineral tuzları ile insan vücudu için tam bir vitamin deposu özelliği barındırmaktadır. Ailelere düşen en önemli görev çocuklarının deniz suyundan faydalanmalarını sağlamaktır.

Güneş ve deniz suyu, çocukluk çağı egzeması olan deri hastalığına çok iyi gelmektedir. Yazla beraber artan kaşıntılı alerjiye de deniz suyu oldukça iyi gelir. Deniz suyunun faydalarından en önemlisi ise alerjik reaksiyonların ve yara izlerini yok etmesidir.

Denize girdiğiniz zaman mutlaka burnunuza deniz suyu çekmeniz tavsiye edilir çünkü deniz suyu sinüs yollarını temizler. Denizde yüzmeyle akciğerlerinizin hacmini de arttırarak sağlıklı bir spor yapmış olursunuz.

Tatilde denize gitmeye karar verdiyseniz deniz tatilinde muhakkak güneşi cildinizde hissetmelisiniz. Yaz boyunca güneşlenirken güneşten aldığınız D vitamini çok faydalıdır. Güneşin yaydığı UV ışınları ile üretilen D vitamini bizi kış aylarında hastalıklardan korur, vücudun savunma sistemini güçlendirir, alerjik hastalıkların önüne geçer.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Marmaris Jeep Safari

Marmaris Jeep Safari

23 Ocak 2017
119 Kez Okundu.
Dünyadaki En Renkli 15 Şehir

Dünyadaki En Renkli 15 Şehir

11 Nisan 2016
2.149 Kez Okundu.
Radyonun Nasıl İcat Edildiğinin Hikayesi

Radyonun Nasıl İcat Edildiğinin Hikayesi

28 Eylül 2016
233 Kez Okundu.
8.500 TL Satılan Güvercin

8.500 TL Satılan Güvercin

1 Ocak 2016
2.232 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365