Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Dövme Yaptırarak Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

BLOG 30 Mart 2016
1.753 Kez Okundu.

dövme-yaptırmak-bağışıklık-sistemini-güçlendiriyor-ortamnedio-sağlık-dövme-faydaları

Dövme Yaptırarak Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Aileniz hep dövme yaptırmanıza karşı mı çıkıyor? Artık dövmenizi vücudunuza kondurmak için bir nedeniniz var çünkü bilim sizi destekler nitelikte. Yeni yapılan bir araştırmaya göre sıklıkla yapılan dövmeler sonucu vücudunuz enfeksiyonlarla daha kolay savaşabilir bir hale geliyor ve bağışıklık sisteminiz güçleniyor.

Alabama Üniversitesi’nde yapılan araştırma gösteriyor ki dövme yaptırmak spor yapmak gibi uzun bir süreç. İlk dövme yaptırdığınızda vücudunuz bu strese ağır düşecektir aynı şey sporda da kas ağrısı gibi. Dövme yaptırdığınızda vücudunuzda ki cildinize yabancı madde enjekte ettiğiniz için ilk başlarda yorgun düşecektir.

Spora ilk başladığınızda sizi fazlasıyla yorduğunu hissedersiniz ama zamanlar kaslarınızın güçlenmeye başladığını ve kendinizi dinç hissettiğinizi de anlarsınız. Spor yapmada ki süreci dövme yaptırmak için de merak eden araştırmacılar çok sayıda dövme yaptırmak immünolojik bir egzersiz işlevi görebilir mi diye araştırmaya başladı.

Beklenmeyen cevap ise evet. Araştırmacılar dövme yaptırılan bir yere gidip dövme yaptıran kişileri incelediler dövme yapım sürelerini gözden geçirdiler daha sonra elde edilen verilerle dövme yaptıran kişilerin immunoglobulin A ve kortizol seviyelerini aldıkları kan örnekleriyle analiz ettiler.

Açıklanan sonuçlara göre vücuduna ilk kez dövme yaptıran kişinin kanında kortizol seviyelerinde bir yükseliş gördüler. Daha önce dövme yaptıran bir kaç kişinin ise immunoglobulin A oranlarının sadece az bir miktar düştüğünü gözlemlediler. Gözlemlerin hepsini bir fikir de analiz edildiğinde dövmenin, vücudun immünolojik tepkisini güçlendirdiğini ifade ettiler.

Çalışmayı başlatan araştırmacılardan Christopher Lynn sözlerinde vücut bu strese verdiği tepki sonrasında yine kendi dengesine geri döner ve bu uygulamayı tekrar tekrar vücudunuza uygularsanız vücut kendini eski dengesine döndürerek bu ayarları yüksek seviyelere çıkartır dedi.

Şunu da belirtelim ki bu çalışma toplam 29 kişiyle yapılmış. 24’ü kadın olan araştırmada bu konunun doğru olabileceği düşünülse de tam olarak doğrulanması için ileri düzey çalışmalarında gereği vardır. Kısacası anlatmak istediğimiz şu tabi ki de dövme yaptırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi söylemiyoruz fakat illa da ben dövme yaptıracağım diyorsanız ve bilimsel bir neden arıyorsanız bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365