Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Düğün Sezonu Açılıyor

BLOG 23 Nisan 2016
1.198 Kez Okundu.

cicek-727

Düğün Sezonu Açılıyor

Ülkemizde düğünler genelde bahar ve yaz aylarında yapılmakta… Bunun en büyük sebebi hava şartlarının uygunluğu. Kışın soğuk havalarda, yağmurda, çamurda düğün yapmak çiftlerin acelesi yoksa ya da kışı çok sevmiyorlarsa pek tercih edilmiyor. Ayrıca okulların açık olması da uzaktan gelen davetliler için de büyük bir handikap. Bu yüzden havaların ısınmasıyla birlikte düğün sezonu da açılmış bulunuyor. Bir an önce muradına ermek isteyen çiftler düğün hazırlıklarına hız verdiler.

Yaz düğünü deyince düğün yapılacak mekânlar da çeşitleniyor. Kışın kapalı mekânlara mahkûm olan düğün sahipleri yaz gelince çeşitli mekân alternatifleri arasından dilediğini seçiyor. Maddi imkânlar da el verdiğince deniz üzerinde bir teknede ya da bir havuz başında veya plaj gibi alternatif bir mekânda da düğün yapma imkanı oluyor.

cicek-market-1

Bu arada yazın en popüler düğün tercihi olan kır düğünlerini de unutmamak lazım. Hem misafirlerin kapalı bir mekâna sığdırılmak zorunda olmamak, hem gönlünce eğlenebilmek için kır düğünleri iyi bir tercih. Kır düğünü denince bol bol kullanılan çiçekler de önemini artırıyor. Diğer mekânlarda farklı süslemeler tercih edilebilirken kır düğünlerinde en önemli dekorasyon malzemesi bol miktarda kullanılan çiçekler oluyor. Kır düğünlerinin en popüler çiçeği saflığın da simgesi papatya olurken, artık farklı tercihler de kır düğünleri ve çiçekler denilince akla gelebiliyor. Bunların başında beyaz orkide ve fezayalar gelirken bazen kocaman ortancalar, bazen yine beyaz olmak kaydıyla güller de tercih edilebiliyor. Kır düğünleri genelde şatafattan uzak olduğu için çiçekleri de doğal görünümlü canlı çiçeklerden seçilmelidir. Kır düğünlerine seçilen çiçeklerin kokulu olması da mekâna ayrı bir ferahlık katacaktır. Ayrıca gelinin el buketi de düğün çiçekleriyle uyumlu olmalıdır.

Kaynak: http://www.cicekmarket.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sur’da Şehit !

Sur’da Şehit !

1 Ocak 2016
1.385 Kez Okundu.
Sihirbazlar Çetesi 2 Filmi

Sihirbazlar Çetesi 2 Filmi

30 Eylül 2016
360 Kez Okundu.
Evren Bizim İçin Mi Oluştu ?

Evren Bizim İçin Mi Oluştu ?

27 Aralık 2015
1.879 Kez Okundu.
Harry Potter’ın Macerası Devam Ediyor

Harry Potter’ın Macerası Devam Ediyor

12 Şubat 2016
1.490 Kez Okundu.
Bir Gelenek: Meme Ütüleme İşkencesi

Bir Gelenek: Meme Ütüleme İşkencesi

27 Haziran 2016
1.067 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365