Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Epilasyon ve riskleri

BLOG 27 Şubat 2017
59 Kez Okundu.

Epilasyon ve riskleri

Ankara Lazer Epilasyon*alanında kendini son derece geliştirmiş olan birçok özel klinik ve hastanelere ev sahipliği yapmaktadır. Sadece Ankara lazer epilasyon alanında da değil, diğer tercih edilen birçok medikal uygulamalarda da tercih edilirliğini korumaktadır. Bizim sizlere bu alanlarda önerebileceğimiz bazı klinikler bulunmaktadır ve bunların en başında da şüphesiz güvenilirliği ve kalitesi ile DRDERM kliniğidir.

Lazer uygulaması güvenilir midir?

Lazer epilasyon uygulamasında kullanılmakta olan özel lazer ışınları, ciltte yer alan pigmentler tarafından emilerek sadece kıl köklerine etki eder ve buradaki köklerde tahribata yol açarak zamanla tüylerin gerilemesini ve yok olmasını sağlar. Bu durumda uygulanan bu ışınların kesinlikle sağlık anlamında bir zararı bulunmamaktadır. Ancak uygulamanın güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için de tek önemli detay uygulamayı yapan kişiler ve kullanılan cihazlardır. Bu nedenle de bu tür önemli medikal uygulamaları yaptırırken tercih edeceğiniz kliniklerin Sağlık bakanlığı tarafından denetimleri tam olarak yapılıp yapılmadığını bilmeniz gerekmektedir.

lazer epilasyon riskleri

Lazer işlem öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyonu yaptıracağınız merkeze, uygulamayı yapacak olan kişinin eğitimi ve tecrübesine, son olarak ise sahte olmayan doğru cihazlar ile uygulamanın yapılmasına dikkat edilmesi son derece önemlidir.

Lazer Epilasyon Riskleri hakkında da sizleri bilgilendirecek olursak, öncelikle lazer uygulamaları doğru ellerde ve doğru cihazlar ile yapılırsa herhangi bir riske neden olmamaktadır. Ancak yanlış ellerde yapılan lazer epilasyon riskleri ise ilk olarak ciltte meydana gelen yanıklar ve lekeler olmak üzere daha da kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Lazer epilasyon uygulaması bittikten sonra kişiler günlük yaşamlarına hemen geri dönebilmektedir. Ancak yaz aylarında işlem yapıldı ise mutlaka güneşten kendinizi koruyacak özel kremler kullanmanız gerekmektedir. İşlemin ardından uygulama yapılan bölgelerde kızarıklık, şişme görülmesi normaldir ve bu bahsedilen etkilerin tümü ortalama 2 saat sonra geçmektedir. İşlem günü çok sıcak su ile duş alınması önerilmemekle birlikte, ertesi gün banyo yapılırsa daha doğru olacaktır.* Son olarak ise 15 gün sonrasında doktorunuza kontrole gitmeniz gerekebilmektedir. Daha fazla bilgiye ise yine www.drderm.com.tr‘den ulaşabilirsiniz!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Adanacar Adana Oto Kiralama Firması

Adanacar Adana Oto Kiralama Firması

10 Eylül 2016
196 Kez Okundu.
Just Cause 3’de Jenga!

Just Cause 3’de Jenga!

9 Ocak 2016
1.431 Kez Okundu.
Türkiye’nin Gururu Aziz Sancar

Türkiye’nin Gururu Aziz Sancar

13 Aralık 2015
1.490 Kez Okundu.
Amerika’yı Sallayan Dans Hemen İzle!

Amerika’yı Sallayan Dans Hemen İzle!

20 Aralık 2015
1.618 Kez Okundu.
PayPal Geri Dönmüyor!

PayPal Geri Dönmüyor!

5 Aralık 2016
307 Kez Okundu.
2017 Filmleri Bu Adreste

2017 Filmleri Bu Adreste

23 Eylül 2016
342 Kez Okundu.
Sur’dan Kaçış Devam Ediyor

Sur’dan Kaçış Devam Ediyor

29 Ocak 2016
1.408 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365