Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Evlerimizin Vazgeçilmezi İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

BLOG 7 Kasım 2016
352 Kez Okundu.

Evlerimizin vazgeçilmezi iğne oyası havlu kenarı modelleri

Her kadının kendine göre maharetleri vardır ve her kadın kendisi ve evi için güzel şeyler yapmak ister. Bunu bazen dekoratif ürünler kullanarak yaparken bazen de el işleri ile yaparlar. El işleri denildiğinde ise örgü modelleri, dantel modelleri, iğne oyası modelleri gibi birbirinden farklı türde el çalışmaları akla gelir. Hazır ürünler almak yerine evinde kendi yaptığını sergileyip kullanmak isteyen hanımlar genellikle eş işlerine yönelirler.

havlu-kenari-cicek-demeti

El işi çalışmaları arasında en popüler olan iğne oyası yazma modelleri olarak bilinir fakat bu tabiki bir ev dekorasyon ürünü değildir. Hani dedik ya kadınlar bazen evlerini bazen kendileri için güzel şeyler yapmak isterler diye, işte yazma modelleri de kendileri için tercih ettikleri bir süs eşyasıdır. Yazma veya diğer adıyla tülbent modelleri genellikle kırsal kesimlerde çok yoğun kullanılmaktadır fakat son zamanlarda neredeyse her kadının kullanabildiği bir üründür. Marketlerde hazır olarak kenarları iğne oyası ile süslenmiş modelleri bulmak mümkündür ama hanımlar daha çok bunu kendileri yapmayı tercih etmektedir. El becerisi yatkın olan hanımlar iğne oyası ile daha aklımıza gelmeyen bir çok ürün yapabilmektedir. Örneğin iğne oyası havlu kenarı gibi…

Kadınlar bu el işlerini yaparken tabi en çok birbirlerinden yardım almaktadır. Kadın  günlerinde birbirlerinde gördükleri model ve örnekleri alıp kendileri de aynısını veya bir farklı desenler kullanarak yapabilmektedir. Ama bu durum eskide kaldı diyebiliriz. Çünkü artık hayatımıza internet girdi ve her şey elimizin altında. İnternetten aradığımız her şeyi kolay bir şekilde bulabiliyoruz. Tabi bu iğne oyası modelleri içinde geçerli. Eğer sizde çok sık model arayan bir kişiyseniz www.igneoyamodelleri.com adresini ziyaret edebilir ve aradığınız tüm modelleri bu sitede bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Üniversite Kampüsünde Tanrı Mezarlığı

Üniversite Kampüsünde Tanrı Mezarlığı

12 Nisan 2016
1.443 Kez Okundu.
2016 Yılında Çıkacak Yeni Akıllı Telefonlar

2016 Yılında Çıkacak Yeni Akıllı Telefonlar

29 Aralık 2015
2.458 Kez Okundu.
Buraya Girmek Öyle Kolay Değil…

Buraya Girmek Öyle Kolay Değil…

17 Aralık 2015
1.389 Kez Okundu.
YouTube’a Döngü Özelliği Geldi!

YouTube’a Döngü Özelliği Geldi!

21 Ocak 2016
1.840 Kez Okundu.
PayPal Geri Dönüyor!

PayPal Geri Dönüyor!

4 Aralık 2016
191 Kez Okundu.
Suriye sınırında düşen uçak !

Suriye sınırında düşen uçak !

24 Kasım 2015
1.444 Kez Okundu.
Mesut Özil Barçaya mı gidiyor?

Mesut Özil Barçaya mı gidiyor?

13 Şubat 2016
1.497 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365