Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Facebook Kendi Tarayıcısını Geliştiriyor!

MOBİL, TEKNOLOJİ 17 Ocak 2016
1.399 Kez Okundu.

Son dönemlerde yenilik üstüne yenilik geliştiren ve uygulamasına sürekli olarak yeni özellikler ekleyen Facebook, son olarak bu haberimizde bahsettiğimiz üzere Google Play Store tarzında kendi uygulama mağazasını geliştirmekteydi.

Şimdi ise sosyal medya devi şirket, kullanıcılarının internette gezerken hiçbir şekilde uygulamadan çıkmamalarını sağlamak adına kendi internet tarayıcısını geliştirmek için kolları sıvadı. Aslında ”kolları sıvadı” tabiri biraz hafif kalmış olabilir zira sistem hazır, hatta Facebook denemelere başlamış durumda.

OMG

Üstteki görsel, Facebook’un yeni sisteminin mobil cihazlarda nasıl görüneceği. Bu URL uzantısına tıkladığınızda artık yeni sayfa karşınıza bu şekilde çıkacak. Görsel olarak daha estetik duran yeni tasarım, pek çok özellikle bakımından da eskisine göre önemli farklılıklar göstermekte.

Dikkatinizi çekeceği üzere yeni tasarımın üst kısmında bir arama kutucuğu bulunmakta. Bu kutucuktan farklı bir URL adresi yazarak o siteye yine Facebook’u terketmeden yönlenebiliyorsunuz. Ayrıca açılan siteler, kullanıcı bazında daha pratik olacak. Yani bir nevi tıkladığınız haber ne ise onu göreceksiniz. Sağdan soldan fırlayan reklamlar vs şeyler olmayacak.

Sonuç olarak Facebook bütün yeniliklerinin ardından yapacak birşey bulamayınca kendini diğer yerlere yavaş yavaş aktarmaya başlamış ve herkesin işini batırmaya çalışmış . Facebook eğer işinde başarılı çıkabilir ise ileride diğer şirketlerle birçok davâ söz konusu olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dudak Dolgusu İstanbul Kliniği

Dudak Dolgusu İstanbul Kliniği

26 Ekim 2016
224 Kez Okundu.
Arda Turan’dan Enfes Gol!

Arda Turan’dan Enfes Gol!

12 Mart 2016
1.400 Kez Okundu.
Bu hayattaki kahramanın kim ?

Bu hayattaki kahramanın kim ?

12 Kasım 2015
1.390 Kez Okundu.
YouTube’a Döngü Özelliği Geldi!

YouTube’a Döngü Özelliği Geldi!

21 Ocak 2016
1.838 Kez Okundu.
Facebook’un Yeni Yapay Zekası: Deep Text

Facebook’un Yeni Yapay Zekası: Deep Text

4 Haziran 2016
503 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365