Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

GTA: Vice City’nin Başlangıç Videosunu Birde Böyle İzleyin!

MOBİL, OYUN, TEKNOLOJİ, VİDEO 6 Kasım 2016
246 Kez Okundu.

Hepimizin küçüklüğümüzden beri oynadığım oyunların en başında gelen, oynamasak bile hayatımızda birçok kez karşılaştığımız Grand Theft Auto serisinin ilk üç boyutlu oyunlarından olan Grand Theft Auto: Vice City, birçok GTA severin baş tacı olurken ilk çıktığı anlarda grafikleri ile gözleri “ağlatıyordu”. Fakat yıllar geçtikten sonra gelişen teknoloji sonucu yeni çıkan oyun ve grafik motorları sonucunda oyunun grafikleri “eski” kalırken birçok kişi bu “eski” grafikleri beğenmemeye başladı. Her ne kadar öyle olsada bazı kullanıcılar GTA: Vice City’ye olan hayranlıklarını belirtmek için çektikleri “Nostalji” videoları vs. ile hatırlattıkları efsane oyunu bizlere sundu. Bunlardan çok daha ayrı bir konsept yaparak yeteneklerini bu oyunu güzelleştirmek için kullanan insanlarda var.

Grafiklerini günümüzdeki yeni oyunlarla karşılaştırırsak “eski” ve çirkin gözüken oyun her ne kadar eski ve çirkin olsada birçok kullanıcının kalbine sahip. Bunlardan bazıları sadece oynamaya devam ederken bazıları video çekiyor; her ne kadar nadir olsada bazıları bugünkü konumuzda geçecek olan videolar ile oyuna hayranlıklarını belirtiyorlar. YouTube üzerinde Majami Hiroz: Welcome to the ’80s adlı kanal tarafından paylaşılan “GTA: Vice City Remastered (fan made)” başlıklı videoda hepimizin bildiği GTA: Vice City’nin ilk açılış sahnesi olan sahneyi tekrar geliştirerek bizlere inanılmaz bir deneyim yaşatmayı başarmışlar. İşte o vide;


Oldukça başarılı bir şekilde kurgulanmış olan bu videoda göze en çok hitap eden güncelleştirmelerden bir tanesi “ışıklandırmalar”. Bildiğiniz gibi eski oyunların çoğunda ışıklandırmalar sistemler eski olduğu ve kasma yapabileceği için düşük tutulmuş, ancak günümüzdeki teknoloji ile rahat rahat oyunları kasmadan oynatan bilgisayarlar için düzenlenmiş olan bu videoda ışıklandırmalar ve yeni modellemeler mükemmel gözüküyor. Hepimizin bildiği beyaz araba bu video resmen yepyeni inanılmaz bir araba gibi duruyor.

Her ne kadar hayran yapımı olsada birçok kullanıcı “Keşke Rockstar Games oyunu tekrar geliştirerek bizlere sunsa.” diyor. Tabi bunca yıl ardından Rockstar Games böyle birşeye adım atar mı bilinmez. Fakat bu güzel video için YouTube kanalına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Gerçekten çok güzel olmuş. İzlerken araba çalış şifreyle suya daldığım vakitler aklıma geldi. Ne günlerdi bee 🙁

Abdulbaki Dursun 9 Kasım 2016

@Zeka Geliştiren Oyunlar,
Grand Theft Auto serisi GTA: SA’dan sonra biraz bozulsada daha iyi senaristler ile GTA: 6’yı başarabilirlerse eski popülerliğinin yarısını kazanabilir. Tamamını kazanması imkansız.

günün maçları
mariobet365