Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Harry Potter Film Serisi

BLOG 14 Mart 2017
66 Kez Okundu.

Harry Potter Film Serisi

Kültleşmiş filmler denildiği zaman akla gelen isimlerden birisi de Harry Potter serisidir. Aynı isimli kitaptan beyaz perdeye uyarlanan seride 7 farklı film vardır ve sonuncusu iki bölümden oluşmaktadır. Seride ana karakter olan Harry Potter ve onun başına gelen sıra dışı olaylar konu alınmaktadır ve büyülü bir dünyada geçmektedir.

harry potter film serisi

Harry Potter ve Felsefe Taşı

İlk film olan Felsefe Taşı’nda Harry Potter’ı öldürmeyi başaramamış kötü büyücü Voldemort’un Felsefe Taşı’nı kullanarak tekrardan hayat dönmesi ve ana karakterimizin büyücülük okulunda daha ilk senesi olmasına rağmen onu nasıl durdurduğunu izliyoruz. Bu filmde karakterimize serinin diğer bölümlerinde de eşlik edecek Ron Weasley ve Hermione Granger ile de tanışıyoruz.

Harry Potter ve Sırlar Odası

Bu bölümde ise Hogwarts Büyücülük Okulu içerisinde yer alan ve Sırlar Odası adı verilen gizli bir odanın bulunması maceralarını izlemekteyiz. Ron Weasley’in kardeşi bu odayı keşfeder ve ortadan kaybolur. Diğerleri ise onu ararken oldukça büyük bir yılan ile savaşmak zorunda kalırlar.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

  1. bölümde ise kötü bir katil olarak bilinen Sirius Black’in aslında iyi biri olduğu ve ana karakterimizin vaftiz babası olduğu anlaşılıyor. Lord Voldemort’un hain planlarından ötürü hapse atılan ve buradan kaçan Sirius, masumluğu ispatlamak için  çeşitli eylemlerde bulunuyor ve kendini adalet önünde aklayamasa da Harry’nin gözünde masum olduğunu ispatlıyor.

Harry Potter ve Ateş Kadehi

720p film izle yecek kişiler için güzel bir tercih olan Ateş Kadehi, 3 büyücü turnuvasının anlatıldığı ve bu turnuvayı kazananların sonsuz şöhrete kavuştuğu macera dolu bir yapımdır. Lord Voldemort bu film ile tekrardan ruhunu beden ile kavuşturur ve kendisi için bir ordu toplamaya başlar.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Adı anılmaması gerekilen büyücü Voldemort’u yenilgiye uğratmak için kurulan gizli bir örgüt olan Zümrüdüanka Yoldaşlığı, iyi niyetki büyücülerin bir araya gelerek kendi ordularını kurmak için uğraştıkları sahneleri konu alır. Filmin sonunda herkes Voldemort’un geri döndüğünü anlar ve gelecekleri için endişelenmeye başlarlar.

Harry Potter ve Melez Prens

Harry’nin bu film de zorlu bir görevi vardır.  720p film izlemek için muhteşem bir yapıt olan Melez Prens’te baş rol oyuncusu, Voldemort’un kendisini sağlama almak için yaptığı kara bir büyü olan Hortkuluk büyüsünü öğrenmekle görevlidir. Bunun akabinde büyün Hortkulukları yok ederek onu ortadan kaldırmak için çaba harcaması gerekmektedir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 1 – 2

Son part olan Ölüm Yadigarları, 2 bölümden oluşmaktadır. Bu filmde iyi niyetli büyücüler Voldemort ile savaşmaktadırlar. Son sahnede ise Harry’nin ve Voldemort’un asası birbirlerine kenetlenir ve kazanan bizim kahramanızmı olur. Kötüler ortadan kalkar ve büyü dünyasına sonsuz bir barış getirilir.

Yukarıda bahsi geçen seriyi 720p film izleme seçeneği ile seyretmek isteyenler için filmizlese.com adresini önermekteyiz. Sorunsuz ve kesintisiz bir seyir için bu siteye bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365