Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Kendi Tanrısına Dava Açan Avukat

HABER 12 Mart 2016
1.396 Kez Okundu.

hindu-tanrısına-dava-açan-avukat-ram-sita-sosyal-içerik-ortamnedio-haber

Avukat Hindu Tanrısına Dava Açtı !

Hindistan’da avukat olan Chandan Kumar Singh’den beklenmeyen olay. Hintliler arasında çok popüler olan Tanrı Ram’ı dava etmeye kalkan avukat herkesi sinirlendirdi. Singh sözlerinde Tanrı Ram’ın karısı olan Sita’ya adil olarak davranmadığı için dava etmeye karar verdiğini belirtti.

Sözlerinin devamında Singh ülkesinin doğusunda bulunan Bihar bölgesindeki bir mahkemenin bu gerçeği kesinlikle kabul etmesi gerek dedi. Davanın kurallar gereği olmadığını düşünen mahkeme Singh’in davasını reddetti. Singh’in avukat arkadaşları sadece reklam olsun diye böyle bir olaya giriştiğini söyledi ve meslektaşlarından biri Hintlileri aşağıladığı gerekçesiyle Singh’e iftira davası açtı.

Davasının geçerli olduğunu düşünen Singh bunu kanıtlamak için bazı dini yazıları örnek olarak gösteriyor.

Singh, “Ram Sita’dan onu şeytani kral Ravana’nın elinden kurtardıktan sonra kirlenmemiş olduğunu ispatlamasını istiyor. Sita’ya güvenmiyor” dedi. Ram’ın Sita’ya karşı olan bu davranışı kadınlara saygı duyulmadığının kadınların ezildiğinin bir göstergesi, çoğu kişiye saçma gelebilir fakat eski dini tartışmalıyız, davayı tekrar açacağım dedi.

Singh, ben kesinlikle hintlileri aşağılamıyorum bende Ram’a tapıyorum fakat Sita’ya yapılan bir saygısızlığı herkesin bilmeye hakkı var ben burada kadınlar için adalet arıyorum dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365