Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

İşte Korsanların Tek Gözünün Kapalı Olmasının Nedeni

BLOG 17 Eylül 2016
484 Kez Okundu.

İşte Korsanların Tek Gözünün Kapalı Olmasının Nedeni

Korsanların tek gözü neden kapalıdır?

Korsanların tek gözü neden kapalıdır?

Korsanların tek gözü neden kapalıdır? Tek gözü kapalı korsanları muhakkak çizgi filmlerde görmüşsünüzdür ve tek gözlerine bant takmalarının nedenini düşünmüşsünüzdür.

Açık sularda gemilere saldıran kişilere korsan denir. Amaçları vurgun yapıp ganimet kazanmaktır. Eskiden legal olan korsanlar günümüzde illegal olarak az da olsa hüküm sürmektedirler. Hint ve pasifik okyanusunda çoğunlukla bulunan korsanlar her yıl 13 milyar dolar vurgun yapmaktadırlar.

Korsanların tek gözleri kör değildir. Korsanların tek gözlerini kapatmasının bilimsel bir nedeni olduğunu biliyor muydunuz?

Korsanlar sık sık kamara ile güverte arasında gidip gelir, bu yüzden karanlık ortamdan aydınlık ortama sık sık geçiş yaparlar. İşte korsanların ortama kolayca alışması için tek gözlerini bant ile kapatırlar. Örnek verecek olursak dışarıda sol gözü kapalı olan korsan karanlık ortama yani içeriye girdiğinde sağ gözünü kapayarak sol gözünü açar. Bu sayede gözler net bir görüntüyü kolayca algılar.

Bilimsel bir gerçek olan tek göz kapamayı sizlerde evinizde balkona çıkarak güneşe doğru bakıp bir süre sonra içeri girdiğinizde etrafı bir süre karanlık göreceksiniz. Gözlerin karanlık görmesinin süresi 20 dakikayı bulabiliyor. Korsanlar içinde bu zaman kaybı olacağı için böyle bir yöntemi bulmuşlardır. İşte bilimi gerçek hayata da uyarladık.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365