Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Karşınızdaki İnsana Nasıl Güvenebilirsiniz?

BLOG 6 Eylül 2016
286 Kez Okundu.

Karşınızdaki İnsana Nasıl Güvenebilirsiniz?

insanlara güven kız erkek ilişki

insanlara güven kız erkek ilişki

Hangi hareketinden,hangi sözünden samimiliğine inanabilirsiniz? Tam olarak nasıl güvenebilirsiniz? Bütün bu soruların günümüz şartlarında cevap bulması çok zor gibi durabilir.Günümüzün en büyük sorunlarından olan “güven sorunu” ile karşı karşıya bulunmaktayız.İster kız-erkek ilişkilerinde olsun,ister kız-kız,ister erkek-erkek hiç fark etmiyor.Unutmamamız gereken bir şey varsa o da şu:Güven uyandırma durumu cinsiyetle ilgili bir şey değildir.Tamamen o kişinin karakteri,kişiliği ve vicdanıyla ilgilidir.Kız-erkek ilişkilerindeki güven sorunundan bahsedecek olursak bu büyük bir önem ifade ediyor.Bir ilişkinin sürekliliği için iki tarafında birbirine güvenmesi şart!

İlişkinin temelleri 3S den oluşur derler:Sevgi,saygı,sadakat.Bana göre bu 3S1G olarak değiştirilmeli.Eğer 5N1K sorularıyla uğraşmak istemiyorsanız 3S1G kuralına hem sizin hep partnerinizin uyması gerekir.Sıkı dostlukların kurulması ve devam etmesi için de güven olmazsa olmaz.Bir insan içindeki derdini,mutluluğunu,heyecanını her şeyini o arkadaşına “acaba söylemeli miyim?”endişesine kapılmadan “hemen söylemeliyim” şeklinde bir düşüncesi olursa bahsettiğimiz o “güven sorunu”ortadan kalkmış demektir.Bu arkadaşlığın artık arkadaşlıktan çıkıp dostluk merdivenlerinden kendinden emin bir şekilde çıktığını görürsünüz.İşte o zaman kendinizdeki gücü fark edersiniz.

Çünkü bir insan yıkılsa bile beni yeniden ayağa kaldırır,dibe batsam da beni tutup çıkartır diyerek güvendiğiniz birisinin olması paha biçilemez.Sorunlarınızla,korkularınızla baş edebileceğinizi bilmek ve görmek inanın insanın hayatında kendine yapabileceği en büyük iyiliktir.İnsanın kendisine olan sevgisi artar,insanın kendisine olan sevgisi arttıkça başkalarının da ona karşı olan sevgisi,saygısı artar. İnsanlar bu güven sorununu sorun olmaktan çıkarmak için bazı testler çıkarmışlar.Örneğin hepimizin bildiği o meşhur güven testi:Sizin kendinizi arkaya doğru bırakmanız isteniyor.Arkanızdaki kişiye güveniyorsanız kendinizi tereddüt etmeden bırakıyorsunuz.

Eğer bırakırsanız güvenmiş oluyorsunuz.Sizce bu geçerli bir güven testi midir?Kişiden kişiye bu sorunun cevabı değişir.Benim fikrimi soracak olursanız güven dediğimiz şey kendinizi arkaya bırakmakla olabilecek bir şey değildir.Ya o güvendiğiniz kişi sizi taşıyacak kadar güçlü değilse?Ya siz bıraktığınız anda tutmak isteyip de tutamadıysa?

Bunu nereden bilebilirsiniz ki?Ama eğer yere düşersek sana güvenmiştim neden tutmadın deriz hepimiz.Halbuki güven bu kadar basit bir şey değil ne yazık ki. Dış görünüşe aldanmamak gerekir.Bunun yanında ön yargılı da olunmamalıdır.Eğer terazinin bu iki kefesini dengeleyecek düşünce yapısına sahipseniz tebrikler “güven sorunu” sorun olmaktan çıkmıştır sizin için. Umarım karşınızdaki kişi için de siz güven sorunu” olmaktan çıkmışsınızdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bademcikler Ne Zaman alınmalıdır?

Bademcikler Ne Zaman alınmalıdır?

14 Mart 2016
1.498 Kez Okundu.
Kadıköy Arçelik Servisleri Yorumları

Kadıköy Arçelik Servisleri Yorumları

8 Şubat 2017
119 Kez Okundu.
En Çok Oynanan 10 Bedava Steam Oyunu!

En Çok Oynanan 10 Bedava Steam Oyunu!

28 Aralık 2015
2.073 Kez Okundu.
Yılbaşını Niçin Kutluyorsunuz?

Yılbaşını Niçin Kutluyorsunuz?

26 Aralık 2015
1.456 Kez Okundu.
Çocuklardaki Çılgın Cesaret…

Çocuklardaki Çılgın Cesaret…

16 Aralık 2015
1.397 Kez Okundu.
Ünlü Oyuncu Brad Pitt’ten Yeni Film: Allied

Ünlü Oyuncu Brad Pitt’ten Yeni Film: Allied

24 Nisan 2016
2.374 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365