Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Kilis’te Alınacak Önlemleri Numan Kurtulmuş Açıkladı

HABER 25 Nisan 2016
1.251 Kez Okundu.

numan-kurtulmuş-bakanlar-kurulu

Kilis’te Alınacak Önlemleri Numan Kurtulmuş Açıkladı

Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Numan Kurtulmuş ifadelerine şu şekilde yer verdi: Kilisin 111 kilometrelik Suriye sınırının doğu tarafında DAEŞ tarafından 42 roket atışı yapılmış bu nedenle 17 kişi ölmüş ölenlerin 10 tanesi Türk’tür. 61 kişi yaralanmış ve bu kişiler ayakta tedavi edilerek günlük hayatlarına dönmüştürler.

Katruşka füzeleri olarak tanımlanan bu füzeler hareketli araçların üstüne yerleştirilmektedir. Roketler ateşlenirken şehrin sivil merkezi olan yerler hedef alınmaktadır. Seyyar roketlerin ateşlenmesi sırasında teşhis edildiği anda TSK DAEŞ‘in mezvilerini bularak yok ediyor. Fakat menzillerin normalden farklı olması mevzilerin bulunmasını zorlaştırıyor.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi Kilis‘te alınacak önlemleri enine boyuna görüşülmüştür. Ardından Bakanlar Kurulu  konuşmasında Kilis’te bundan sonra neler yapılabilir.

Ele alınan başlıklardan biri ilave askeri tedbirlerin alınması,bu çerçevede hudut hattındaki askeri varlığımızın gücümüzün artırılması, ilave İHA‘larla sınır ötesi gözetlenmesi sağlanması böylece Kilis’e olacak saldırılardan haber alınarak gözlenmesidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365