Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Kilo Verdiren Diyet Listeleri

BLOG 4 Temmuz 2016
325 Kez Okundu.

Kilo Verdiren Diyet Listeleri

Günümüzde kilo vermek için diyet yapmak, yağ aldırmak, mide küçültme ameliyatları gibi yöntemler mevcuttur. Diyet ile zayıflama bu yöntemler arasında en ucuzu ve en sağlıklısı olduğu için en çok tercih edilenidir. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, vücudun dengesini bozmayacak sağlıklı diyet listeleri uygulamaktır. Şu unutulmamalıdır ki, diyet yapmak aç kalmak demek değildir. Vücudunuzu aç bırakarak kilo vermeye çalışmak size faydadan çok zarar getirecektir. Diyet yapmak dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmektir. Bu yüzden uzun süre aç kalmadan sık sık ama az kalorili yiyecekler tüketmek sağlıklı kilo vermenin anahtarıdır.

Diyetin öncelikli amacı vücutta depolanmış olan yağların yakılmasıdır. Fakat bunu yaparken vücuttaki kas kütlesini muhafaza atmek gerekir. Bu yüzden yağ ve karbonhdratın az olduğu, proteinin ise daha yüksek miktarda olduğu diyet listeleri vücudun kas yapısını koruyarak kilo vermeye yardımcı olacaktır. Bununla birlikte sadece 3 veya 4 kilo kadar fazlalığınız varsa elma diyeti gibi şok diyetler ile de bu fazlalıklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak vermek istediği kiloları bundan daha fazla olan kişiler şok diyetler uygulamaktan kaçınmalıdır. Şok diyetlere uzun süre devam etmek hem vücudun sağlıklı yapısını bozar, hem de bırakıldıktan sonra verilen kiloları hızlı bir şekilde geri alma riski yüksektir. Bu yüzden 5 kilodan fazlası olan kişiler uzun vadede sağlıklı kilo kaybı sağlayacak ve kişiye özel olan diyet listelerini uygulamalıdır.

Kilo vermek için diyet kadar egzersiz de önemlidir. Diyet programınıza egzersiz ekleyerek kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede daha çok kilo verebilir ve vücudunuzda kilo vermeden kaynaklanabilecek sarkmaları önleyebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra düzenli olarak egzersizlere devam ederseniz verdiğiniz kilolar kalıcı olarak vücudunuzdan uzaklaşmış olacaktır.

Şok diyetler, kilo verdiren sağlıklı diyet listeleri ve yapabileceğiniz egzersizler hakkında pek çok kaynak yazıyı www.diyet34.com adresinde bulabilirsiniz. Diyet uzmanlarının bu konularda yazdığı geniş kapsamlı yazıları inceleyebilir ve bu site sayesinde kendinize uygun bir diyet listesi bularak siz de sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yeni Half-Life Oyunu Geliyor!

Yeni Half-Life Oyunu Geliyor!

17 Ocak 2016
1.753 Kez Okundu.
Alternatif Enerji Kaynağı : Rüzgar Enerjisi

Alternatif Enerji Kaynağı : Rüzgar Enerjisi

11 Mart 2016
1.673 Kez Okundu.
Mucize Kitap Yorumu

Mucize Kitap Yorumu

14 Şubat 2017
144 Kez Okundu.
Alpler’de Orta Dünya Müzesi Açıldı

Alpler’de Orta Dünya Müzesi Açıldı

28 Aralık 2015
1.534 Kez Okundu.
Bahar Gribi Olanlar İçin Çiğ Sarımsak

Bahar Gribi Olanlar İçin Çiğ Sarımsak

30 Mart 2016
1.333 Kez Okundu.
SON DAKİKA! Okullar Tatil Edildi!

SON DAKİKA! Okullar Tatil Edildi!

30 Aralık 2015
1.454 Kez Okundu.
Kiralık Aşk 40.Bölüm Fragmanı İzle

Kiralık Aşk 40.Bölüm Fragmanı İzle

29 Mart 2016
1.400 Kez Okundu.
Haftanın Mobil Oyunları

Haftanın Mobil Oyunları

20 Aralık 2015
1.371 Kez Okundu.
Arda Barcelona için Gün Sayıyor!

Arda Barcelona için Gün Sayıyor!

29 Aralık 2015
1.480 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365