Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Mutasyona Uğramış Bitki ve Hayvanlar : Fukuşima Felaketi

HABER 29 Mart 2016
2.527 Kez Okundu.

1-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio

Mutasyona Uğramış Bitki ve Hayvanlar : Fukuşima Felaketi

Çernobil felaketinden sonra en büyük ikinci nükleer kaza olan fukuşima felaketi. 2011 yılında geçekleşti. Mart ayının 11. günü gerçekleşen olay üzerinden beş yıl geçti ve ne yazık ki bu vahim olay hala sonlanmış değil. Fukuşima Nükleer Santrali’nden atmosfere radyoaktif maddeler salındı fakat şuan günümüzde ABD ve Japonya bu felaketin yarattığı herhangi kalıcı bir zararın olmadığını inkar ediyor.

Bu olayla bağlantılı ortalama 8 bin insan ölmüş ve doğal hayatı ciddi ölçüde etkileyen anormal mutasyonlar gerçekleşmiştir, olan bu olayların üstü örtülmeye çalışılsa da örtmek bir hayli zor.

Japonya’lı bir twitter kullanıcısı geçtiğimiz yıl yayınladığı bir gönderide ki çiçek herkesin dikkatlerini üzerine çekiyor. Fukuşima Nüklear Santrali‘nin yakınında bulunan bir papatyanın mutasyona uğramış şeklini twitter hesabından yayınladı. Felaketin etkilerini inkar eden taraf fotoğrafın photoshop gibi resim düzenleyici programlarla değiştirildiğini iddia etse de bölgeye giden bazı ziyaretçiler tarafından fotoğrafın gerçek olduğu doğrulandı.

7-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio 6-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio 5-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio 4-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio 3-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio8-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio 2-papatya-mutasyon-fukuşima-felaketi-mutasyon-hayvanlar-nükleersantral-radyoaktif-gaz-ortamnedio

Lakin bu çiçekler arkası daha kötü olan bir duvarın görünen yüzü. Nükleer radyasyon sonucu doğada büyük zararlar meydana gelmiş. Devletin yaptığı açıklamalarda radyasyonun korkutucu bir etkisinin olmadığı yönünde olmaya devam ediyor.

Radyoaktif sızıntı sonucunda sadece bitkiler etkilenmedi. Depremden sonra mutasyona uğramış bir çok hayvan türleri bulundu. Fukuşima felaketinde aşırı radyoaktivite nedeniyle kulaksız doğan tavşanın videosu da felaketin en çok görünen yüzü oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kızlar tuvalete neden birlikte gider?

Kızlar tuvalete neden birlikte gider?

13 Kasım 2015
1.640 Kez Okundu.
En Abartılan KPOP Grupları

En Abartılan KPOP Grupları

12 Ocak 2016
2.389 Kez Okundu.
Ağaoğlu 30 Milyon Dolara Ada Satın Aldı!

Ağaoğlu 30 Milyon Dolara Ada Satın Aldı!

25 Aralık 2015
1.463 Kez Okundu.
8 Çocuğu Olan Ünlü Kim!

8 Çocuğu Olan Ünlü Kim!

14 Şubat 2016
2.514 Kez Okundu.
Acı Biberin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Acı Biberin Faydaları Saymakla Bitmiyor

20 Nisan 2016
1.373 Kez Okundu.
Antibiyotik Kullanımını Belirleme Testi

Antibiyotik Kullanımını Belirleme Testi

30 Ocak 2017
146 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365