Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Note 7’lerin Operatör Bağlantıları Kesilecek!

HABER, MOBİL, TEKNOLOJİ 5 Kasım 2016
186 Kez Okundu.

Yaşanan sorunlar ve problemlerden dolayı birçok kazaya sebep veren Note 7 cihazı, kaynağı olduğu sorunlardan sonra Samsung tarafından geri çağırıldı. Birçok kullanıcı Note 7 cihazlarınızı geri iletip S7 Edge 32 GB modelini aldı. Ancak bunların arasında cihazını (neden yapmadıkları bilinmez) vermek istemeyen ve kullanmaya devam eden birçok insan olduğu bildirildi. Bu bildiriden sonra birçok şirket (hava yolları vs.) cihazın herhangi bir şekilde yolcu ile taşınmasına yasak getirdi. Türk Hava Yolları’nın getirdiği yasak ile ilgili yazımı buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Samsung tarafından inanılmaz derecede özürler iletirken gerek müşterilirinin önünde eğilme (vs.) gibi özürler diledikten sonra cihazlarını geri getirmeleri konusunda ısrar etti. Getirmemeleri durumunda birçok sınırlamayla karşılaşacaklarını belirten Samsung, bir süre sonra cihazın batarya kapasitesini maksimum %60 alacak şekilde düzenledi. Bundan sonra ise dünyanın birçok ülkesinde ve birçok noktasında açtığı “seyyar” değişim standlarında cihazları toplayan Samsung, geçtiğimiz günlerde verdiği habere göre Note 7 kullanan kullanıcıların artık operatörleriyle bağlantılarının kesileceğini duyurdu. Bu ne demek oluyor diyorsanız, cihazınıza SIM kartı takmanız, olmadı diye 5-6 kere çıkarıp takmanız bundan sonra hiçbir işe yaramayacak; taktığınız karttan ne arama, ne mesajlaşma, ne operatörün verdiği internet hizmeti ve operatörlere özel ayrıcalıklardan bundan sonra Note 7 cihazlarında kullanamayacaksınız!

note-7

Her ne kadar özür iletsede, cihazları geri çağırttırsa da, bazı kullanıcılara yaranamayan ve bazı kullancılar tarafından geri verilmeyen cihazlar toplum açısından birçok şekilde zarar verebilecek derecede büyük bir tehdit. Eğer siz veya yakınınız bu cihazı kullanıyorsa, ona değişim kampanyasına katılmasını önerebilir, ayrıntılı bilgi için buradaki linkten resmi Samsung açıklamasını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

araba videoları 6 Kasım 2016

samsung’un büyük hayal kırıklığı olan telefon. Bu telefon yüzünden 2.3 milyar dolar zarar eden bir firma.

Abdulbaki Dursun 6 Kasım 2016

@araba videoları,
Aslında olay herkesin düşündüğünden de garip. Birçok kişi yaptığı araştırmalardan sonra patlamanın nedenini bulamamış. Buda benim gözümde bu haberlerin “yalan” olabileceğini düşünmeme neden oldu. Bildiğiniz gibi Note 7 patlamalarından sonra iPhone 7 gibi birçok telefon patlıyor olarak medyaya yansıdı. Ancak bunlar ne kadar doğru bilinmez, belkide Samsung’u savunmak isteyen bir kişi bilerek patlatmış ve iPhone’un adını kirletmiş olabilir. Bunu iPhone sevdalıları Note 7’de de yapmış olabilirler. Teknoloji çok yanlış yerlere gidiyor.

Alanlara tam para iadesi yapsalar ya. Nedir bu note 7 sahiplerinin çektikleri arkadaş.

Abdulbaki Dursun 9 Kasım 2016

@Zeka Geliştiren Oyunlar,
Aslında S7 Edge ile Note 7’nin teknik özellikleri çok benzer; Samsung paraları geri iade etmek yerine bu yöntemi tercih etmiş. Belki para iadeside yapıyordur. Bir fikrim yok 🙂

Bunlar da var!
Yılbaşını Niçin Kutluyorsunuz?

Yılbaşını Niçin Kutluyorsunuz?

26 Aralık 2015
1.456 Kez Okundu.
6 Eğitim Kurumuna Daha Kayyum Atandı: Bartın

6 Eğitim Kurumuna Daha Kayyum Atandı: Bartın

20 Nisan 2016
1.273 Kez Okundu.
Büyük İkramiye Mülteciye Çıktı!

Büyük İkramiye Mülteciye Çıktı!

25 Aralık 2015
1.354 Kez Okundu.
Türk Hackerlar, Anonymous’u Hackledi!

Türk Hackerlar, Anonymous’u Hackledi!

4 Ocak 2016
2.133 Kez Okundu.
Google Play Store’dan İnanılmaz İndirimler!

Google Play Store’dan İnanılmaz İndirimler!

24 Aralık 2015
1.417 Kez Okundu.
Uyuşturucu Kullanan Takım 6. Lige Düştü!

Uyuşturucu Kullanan Takım 6. Lige Düştü!

30 Aralık 2015
1.440 Kez Okundu.
Super Mario Maker PC’ye Geldi!

Super Mario Maker PC’ye Geldi!

31 Aralık 2015
1.687 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365