Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Öğrenciler İçin Değişmeyen Yaz Saati Sorunları MEB Tarafından Çözülüyor!

HABER, SAĞLIK 15 Aralık 2016
164 Kez Okundu.

Bildiğiniz gibi Enerji Bakanlığı tarafından alınan ve kabul edilen karara göre bu yıl kış saati uygulamasına geçilmedi. Bundan dolayı birçok sıkıntı yaşayan elektronik cihazlar birçok kişiyi yanıltırken bunlardan bir başka sorun olan okul zamanı ise kış saati uygulamasının aslında gerekli olduğunu tekrar gösterdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından alınan kara gereği yaz saati uygulaması bu yıl devam ettirilirken yaşanan sıkıntılara gün geçtikçe eklenen bir sorun olan okul saati sorunu son günlerde birçok insanın canını sıkarken veliler ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iletilen şikayetler üzerine Enerji Bakanlığı kararı tekrar gözden geçirerek son bir söz koymak için karar aldı. Bu karar ile tekrar görüşülen konu üzerine bu uygulamadan vazgeçilmeyeceğini ve yaz saati uygulamasının şuanki şekliyle devam edeceğini açıkladı. Bunun üzerine birçok veli şikayetçi olsa da ellerinden birşey gelmeyecekleri için beklemeleri gerektiklerini biliyorlardı. Daha sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Enerji Bakanlığı’na iletilen alternatif bir çözüm yolu önerildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iletilen bu alternatif çözüme göre kış saati uygulamasına geçilmesede okullarında ders zilinin 1 saat geç çalmasını istedi. Bunun üzerine medyaya yansıyan bu yeni haber birçok veliyi tekrar umutlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığının önerdiği bu çözüm yöntemi birçok ailenin ilgisini çekerken tekrar son noktayı Enerji Bakanlığı koyacak ve yakın zamanda kararlarını açıklayacaklar. Daha sonrasında ise okul saatleri değişecek mi yoksa aynı mı kalacak bilinmiyor ancak değişmesi durumunda öğrenciler ve veliler rahat bir nefes alacaklar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Mert Ali İçelli – Vur Beni

Mert Ali İçelli – Vur Beni

10 Mart 2016
1.672 Kez Okundu.
Victoria’s Secret şovu

Victoria’s Secret şovu

25 Kasım 2015
1.420 Kez Okundu.
Yeter 15.Bölüm Fragmanı İzle

Yeter 15.Bölüm Fragmanı İzle

4 Nisan 2016
1.393 Kez Okundu.
Samsung’dan Siri’ye Yeni Rakip: Bixby!

Samsung’dan Siri’ye Yeni Rakip: Bixby!

2 Kasım 2016
202 Kez Okundu.
İtalyan Yemekleri Keyfi Eataly’de Çıkar

İtalyan Yemekleri Keyfi Eataly’de Çıkar

25 Eylül 2016
324 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365