Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Parmak İzi Şifreli USB Bellekler Geliyor!

HABER, MOBİL, TEKNOLOJİ 18 Kasım 2016
202 Kez Okundu.

Yıllardır beklenilen teknolojilerden sonra akıllı telefonların birçoğuna eklenen “parmak izi okuyucu” özelliğinden sonra sıra diğer teknolojik aletlerine gelirken DM adlı bir şirket tarafından geliştirilen birçok kişinin özel hayatını inanılmaz derecede korumaya alabilecek olan bu USB bellekler sizin parmağınızı tanıyarak bilgisayarınıza veri aktaracak.

Birçoğumuzun özel hayatını bilgisayarda depolamamak istemesi sonucucu bulunan çözüm olarak USB bellekler, her ne kadar yanımızda taşısakta her dâim göz kulak olamayacağımız güvenliksiz aletler olmaktan çıkıyor! Gelişen inanılmaz teknolojiye ayak uyduran şirketlerden DM şirketi artık dosyalarınızın tamamını sadece sizin parmağınızla açılmasına olanak tanıyacak, özel hayatımızı koruma altına alacak. İşte ürüne ait bir resim:

parmak-izi-okuyuculu-usb-bellek

Resimde de görüldüğü üzere 2 farklı moda sahip olan yeni USB belleklerde ilk mod, standart USB belleklerde olduğu gibi tak-çalıştır mantığı ile çalışan “paylaşım sektör”; yani bilgisayara takıldığında herkes içindekiler erişebilecek anlamına geliyor. Diğer mod ise “güvenli sektör” yani sadece kaydedilen parmak izi ile veri iletimi sağlanılacak olan modda parmağınızı cihaza tanıtmak için tek seferliğine Windows işletim sistemine ihtiyaç duyacak, cihaz parmağınızı tanıdıktan sonra Linux, Mac vb. cihazlarınızda kullanabileceksiniz (Linux dağıtımlarından önerilerimi merak ediyorsanız yazımı buradan okuyabilirsiniz).

Birçok şekilde özel hayatımızı güvence altına alacak olan yeni DM Parmak İzi Okuyuculu USB bellekler ülkemizde henüz fiziksel bir market tarafından satılamazken sanal ortamda hizmet veren Teknostore üzerinden satın alabilirsiniz. Fiyatı böyle bir ürüne göre pahalı olmasada 130 TL bazı kullanıcılar için fazla gelebilir. Satın almak veya incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Protein Tozu’nun Bilinmeyen Özellikleri

Protein Tozu’nun Bilinmeyen Özellikleri

5 Şubat 2016
1.771 Kez Okundu.
Güneş Enerjisiyle Çalışan Yapay Ağaçlar

Güneş Enerjisiyle Çalışan Yapay Ağaçlar

21 Mart 2016
1.855 Kez Okundu.
Mr.Robot 1. Sezon İncelemesi

Mr.Robot 1. Sezon İncelemesi

17 Şubat 2016
1.676 Kez Okundu.
En Çok Oynanan 10 Bedava Steam Oyunu!

En Çok Oynanan 10 Bedava Steam Oyunu!

28 Aralık 2015
2.073 Kez Okundu.
Siri’nin Beatbox Yeteneği!

Siri’nin Beatbox Yeteneği!

14 Ocak 2016
1.920 Kez Okundu.
Size Bu Hayatı Sevdiren 3 Neden Söyleyin ?

Size Bu Hayatı Sevdiren 3 Neden Söyleyin ?

16 Kasım 2015
1.581 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365