Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

PayPal Geri Dönmüyor!

HABER, TEKNOLOJİ 5 Aralık 2016
307 Kez Okundu.

Geçen gün yazdığım yazıda da söylemiş olduğum gibi Haziran ayında yaşanan sorunlardan dolayı yasalara uymayarak faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan PayPal medyada binlerce yerde tekrar geri dönüş yapacak olarak bildirildi. Artık ilk olarak bu haberi kim sürmüş belli değil fakat PayPal Türkiye‘nin resmi Twitter hesabında paylaştığı bir Tweet’e göre PayPal’ın Türkiye’ye dönmesi konusunda hiçbir gelişme yok.

Bildiğiniz gibi birçok ülkenin sıklıkla kullandığı PayPal, BDDK’nın kuralına uymayarak lisans almaması sonucu faaliyetlerini geri çeken PayPal’ın geri döneceği birçok sitede paylaşılırken resmi Twitter hesabından gelen açıklamaya göre henüz bir gelişme olmadığını söylüyorlar. Her ne kadar resmi bir haber olsa da bu haber ilk olarak nereden çıktı ve nasıl bu kadar hızlı yayıldığına bakarsak belkide gizlemeye çalışıyor olabilirler. Tabi resmi kaynaklara göre şuanda PayPal’ın Türkiye ile ilgili herhangi bir geri dönüş projesi yok. Buda birçok kullanıcıyı -tekrar- üzecek. İşte o Tweet:


Tweet’te de görüldüğü gibi yayılan haberleri gören PayPal Türkiye resmi Twitter sayfası yaptığı açıklamaya göre Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili herhangi bir bilginin bulunmadığını söyleyerek olayı güncellemiş, gelecekte ne olacağını söylememişti.

Bizleri tekrar üzen PayPal ileride Türkiye’ye döndüğünde kaybettiği aralığı kapatabilecek mi? Yada yasaya uymadığı, kuralları çiğnediği için kapatılmasına büyük tepki göstererek Türkiye’ye hizmet vermeyecek mi konusu biraz şüpheli. Belki yeni bir hizmet çıkararak BDDK ile anlaşmaya girebilir, PayPal adını unutturabilirdi. Birkaç aydır kaybettiği aralıkta kullanıcıların buldukları alternatifler PayPal geri dönmeden, PayPal’ın başarısını geçebilirlerse PayPal geri dönse bile eski başarısını kazanamayacağı için PayPal Türkiye’de unutulacak mı? Tabiki bu oldukça zor ancak PayPal’ın geri dönmemesi söz konusu olursa birçok kullanıcı diğer alternatiflere bakmak zorunda kalacak. Geri dönmesini hepimiz isteriz tabi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365