Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

PayPal Geri Dönüyor!

HABER, TEKNOLOJİ 4 Aralık 2016
191 Kez Okundu.

Geçtiğimiz Haziran ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisans alamaması sonucunda Türkiye‘deki faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kalan PayPal şirketi binlerce müşterisini hayal kırıklığına uğratmıştı. Ülkemizde ve diğer ülkelerde verdiği birçok hizmetten memnun olan kullanıcılar PayPal’ın işlemlerini Türkiye üzerinde durdurması üzerine bir çöküş yaşadı.

Birçok yerde ödemelerimizi yapabildiğimiz PayPal şitesi faaliyetlerini durdurduktan sonra birçok genç oyuncunun kullandığı PayPal’ın “PayPal Nakit Kart’ı da faaliyetini durdurdu. Bunun üzerine birçok kullanıcı ülkemizde aynı hizmeti birkaç vergi ile sürdüren ininal Kart ile devam ettirmeye başladı. Birçok kişi kesilen vergilerden mağdur olurken yaptıkları paylaşımlarda PayPal’ın geri gelmesini istedi.

paypal

Yaptığı çalışmalarla birçok kullanıcın gözüne giren ancak yasalara aykırı davranarak lisans almadan işlerini yürüten PayPal şirketinin faaliyetlerini durdurma sebebi ise; Türkiye’de verdiği hizmetin verilerinin BDDK’nın Türkiye’de tutmasını istemesi ancak PayPal’ın bunu kabul etmemesi sonucunda yaşanan anlaşmazlık yüzünden faaliyetlerini durduran PayPal kullanıcıları, neden yasaya uymadığını merak ederken aynı zamanda geri dönmesini de istiyordu. Daha sonrasında tekrar Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmek isteyen PayPal, Cross Border (sınır ötesi sistem) sayesinde ülkemizdeki faaliyetlerine tekrar devam edeceğini duyurdu! BDDK’nın isteğinide yerine getirerek zaman içerisinde sunucularını da Türkiye’ye taşıyacak olan PayPal’ın bu hareketi BDDK tarafından da onaylanmış durumda. Buda demek oluyorki PayPal, sonunda yasalara uymayı kabullenmiş ve eskisinden de iyi bir şekilde Türkiye pazarına geri dönmeye hazırlanıyor.

PayPal yetkilileri tarafından verilen açıklamalara göre ise geri döneceği tarih kesin olmamakla birlikte 2017’nin Mart ayında ülkemizde tekrar aktif olacağı durumunda. Bu tarih ileride ileri alınır veya geri çekilir mi bilinmez ancak bu güzel haberi duyan birçok kullanıcı ileride PayPal’ı tekrar kullanabilecekleri için seviniyorlar.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Kornea 20 Aralık 2016

Her nekadar çok yaygın kullanılmasada kullananları önemli ihtiyaçlarını karşıladığı Paypal umarım en kısa zamanda Türkiye’ye döner.

Abdulbaki Dursun 21 Aralık 2016

@Kornea,
Son verilen habere göre bu ya gizli tutulmaya çalışılıyor yada henüz böyle birşey yok. Tabi, elbet birgün dönecektir Türkiye’ye.

Bunlar da var!
Clash Of Clans En İyi Filmi

Clash Of Clans En İyi Filmi

14 Ocak 2016
1.897 Kez Okundu.
Bir Erkeğin Sadık Kalmasını Sağlamak

Bir Erkeğin Sadık Kalmasını Sağlamak

25 Aralık 2015
1.824 Kez Okundu.
Türkan Şoray’ın Yeni Klibi Yayımlandı

Türkan Şoray’ın Yeni Klibi Yayımlandı

10 Ocak 2016
2.307 Kez Okundu.
Sinan Akçıl – Ayıp Yani

Sinan Akçıl – Ayıp Yani

13 Kasım 2015
1.667 Kez Okundu.
Uçan Howerboard kaykayları yasaklandı

Uçan Howerboard kaykayları yasaklandı

25 Kasım 2015
1.707 Kez Okundu.
Ehliyet Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Ehliyet Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

28 Ocak 2017
111 Kez Okundu.
Hızlı ve Öfkeli 8’den İlk Poster Geldi!

Hızlı ve Öfkeli 8’den İlk Poster Geldi!

19 Ocak 2016
2.359 Kez Okundu.
İnternet Üzerinden Canlı TV İzlemek

İnternet Üzerinden Canlı TV İzlemek

8 Ekim 2016
374 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365