Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Pazar Günü Saatleriniz İleri Alınmasın!

HABER, MOBİL, TEKNOLOJİ 28 Ekim 2016
218 Kez Okundu.

Bildiğiniz gibi bu yıldan itibaren son verilen Kış Saati uygulaması, birçok otomatik saat ayarına sahip cihazlar için Pazar gününde Kış saatine otomatik olarak güncellenecekti. Henüz işletim sistemleri bunun üzerinde güncelleme yaptı mı bilinmiyor ancak akıllı cihazlarınız saatleri Pazar günü 1 saat ileri alabilir!

Geçen aylarda buna benzer bir olay daha gerçekleşmişti. Tam olarak aynısı denilenemez ama saat uygulaması birkaç gün ileri alındığı için işletim sistemleri bunun üzerinde yapacak güncelleme için zamanı yoktu; veya istemediler. O gün akıllı cihazların otomatik saat ayarı, otomatik olarak cihazların saatini değiştirdi. Birçok uyarı yapıldı ve birçok kişi bundan kurtuldu. Haftaiçine denk geldiği için birçok kişinin işine geç kalabilme olasılığına karşı çok önemli duyurularda bulunuldu. Bu yazıda o duyurulardan bir tanesi.

Bildiğiniz gibi birçok akıllı cihazda otomatik saat ayarı ve manuel saat ayarı vardır. Herkes için kolaylık sağlamak için geliştirilen sistem tabanlı otomatik saat ayarı, birçok insanın hayatını kolaylaştırırken bu gibi durumlarda tehlikeyede sokabiliyor. Normal Kış Saati uygulamasına göre Pazar günü ileri alınacak saatler bu sisteme göre cihazlarınızın etkilenmesine yol açabilir. Bunu önlemek için bir cihazınızda otomatik saat ayarını kapatın ve geçerli saati girin. Pazartesi günü otomatik saat ayarını kapattığınız cihazınızdaki saate bakarak diğer saatlerinizi (değişmişse) ona göre ayarlayın.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Kadir Tezcan 31 Ekim 2016

Güzel bir Makale olmuş

yusuf karakaya 4 Şubat 2017

Keşke kış saatine alınsaydı sabahın köründe okula gidiyoz

günün maçları
mariobet365