Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Portekiz Sokaklarında Grafitici Babaanne Çeteleri

BLOG, HABER 25 Eylül 2016
337 Kez Okundu.
  1. Portekiz Sokaklarında Grafitici Babaanne Çeteleri

Babaanne deyince ilk aklımıza gelen eski mobilyalar veya akide şekeri olabilir fakat bu grafitici babaanne çeteleri bizim bildiğimiz babaannelerden oldukça farklı ve ilginç. Lizbon sokaklarında uygulanan LATA 65 projesi ile yaşlı insanlar ellerine sprey boyaları alıp grafiti yapıyorlar. Projenin amacı yaşın kafada biten bir düşünce olduğunu kanıtlamak ve yaşın bir önemi olmadığını vurgulamak.

Grafitici babaanne çeteleri

Grafitici babaanne çeteleri

İnsanlar yaş ilerledikçe başkaları tarafından yaşa dayalı bir ayrımcılık içerisine giriyorlar. Özellikle batılı kesimlerde yaşlılar herkesten ayrılmış bir kesimi oluşturmakta. ABD’de 11 milyon yaşlı birey tek başına yaşıyor.  Halkın %28 lik kısmına denk gelen yaşlı kesim üzerinde bazı ruhsal ve fiziksel olumsuzlukları meydana getirebiliyor.

Grafitici babaanneGrafitici babaanne

LATA 65 projesi ile Lizbon sokaklarının arka mahallerinde uygulanan sokak sanatı kampanyalarına yüzün üzerinde yaşlı birey katılım sağladı. Projeyle ilgilenen görevliler yaşlı insanların hayatını renklendirmeyi amaçlıyor, grafitinin gücüyle yaş kesimleri arasında kültürel uçurumu azaltmayı hedefliyor. Bir bakıma yaşlılar da gençler gibi serseri olabilmek için çalışıyor desek yanlış olmaz umarım.

portekiz-sokaklarinda-grafitici-babaanne-ceteleri-ortamnedio-1

Projeye olan ilgi ileri ki zamanlarda daha da artarsa gençler ve yaşlılar arasında bir çete savaşına dönüşebilir.

portekiz-sokaklarinda-grafitici-babaanne-ceteleri-ortamnedio-4

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Görkem CAN 29 Eylül 2016

Grafiti, hakkını vererek yaparsanız gerçekten kaliteli duruyor. Tabi siyasi mesajlardan uzak durmak gerekli.. Ülkemizde de bu yönde iyi işler yapan arkadaşlar olsa da boş duvar vb mekan bulmak zor. Biraz yol almamız gerekli.

günün maçları
mariobet365