Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Samsung’dan Siri’ye Yeni Rakip: Bixby!

MOBİL, TEKNOLOJİ 2 Kasım 2016
202 Kez Okundu.

Bildiğiniz gibi piyasada gün geçtikçe artan sanal asistanların arasında listelerin başına adını yazdıran Apple yapımı Siri, çıktıktan sonra birçok kişinin ilgisini çekmişti. Bu ilgiyi gören geliştiriciler ya kendi markalarına yada kendi uygulamalarına sesli asistanı eklemeye karar vermişti. Aralarında çok başarılı olan şirketler olsada birçoğu bu işte pek iyi olmazken Apple’ın yaptığı yapay zeka oldukça etkileyiciydi. Bunu gören Samsung’da Siri’yi “ezmek” için bir çalışma başlattı ve gelecekte cihazlarına sesli asistan ekleyeceklerini duyurdu.

Bildiğiniz yada bilmediğiniz gibi Siri’nin geliştiricleri olan Viv Labs‘ı satın alan Samsung, hazırlıklara başladığını belli etti. İşte bu yüzden Samsung’un yeni asistanı Siri’ye çok büyük bir rakip olabilecek. İsmi henüz kesinleşmesede büyük ihtimalle Samsung’un cihazlarında kullanacağı yeni asistanının adı Bixby olacak. Bixby adı nereden geliyor henüz bilinmiyor ancak Google’da arattırdığımızda karşımıza Amerika’daki bir şehir çıkıyor. Adını nereden aldığı henüz belli değil.

Muhtemelen Şubat ayının 26’sında tanıtılacak olan Galaxy S8 ile birlikte piyasaya sürülecek olan yeni asistan Bixby, diğer Samsung cihazlarına gelecek mi bilinmez. Ancak Samsung diğer cihazlar için asistanını kullandırtmazsa birçok kullanıcı açısından kötü yorumlar alarak büyük bir hata yapabilir. Bunun dışında yeni asistanında hangi dilleri kullanacağıda belli değilken aklımıza en çok “Türkçe destekleyecek mi?” sorusu geliyor. Henüz birçok ayrıntı belli olmazken yakın zamanda birçok açıklama yapılacağını umuyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Fallout 3’ü Sadece 15 Dakikada Bitirdi!

Fallout 3’ü Sadece 15 Dakikada Bitirdi!

5 Ocak 2016
1.397 Kez Okundu.
Alternatif Müzik Önerileri

Alternatif Müzik Önerileri

16 Eylül 2016
580 Kez Okundu.
Aslı Enver Beyazı Fena Trolledi

Aslı Enver Beyazı Fena Trolledi

30 Mart 2016
1.489 Kez Okundu.
İlk Görüşte Aşk Var Mıdır?

İlk Görüşte Aşk Var Mıdır?

15 Eylül 2016
316 Kez Okundu.
Dağ 2, Dr. Strange’i Geçti!

Dağ 2, Dr. Strange’i Geçti!

8 Kasım 2016
462 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365