Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Google’da İlk Sayfa SEO Uyumlu Makale İle Mümkün!

BLOG 19 Ocak 2017
150 Kez Okundu.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Adım Adım

Google’ın yaptığı güncellemelerle SEO uyumlu makalelerin önemi artmaktadır. SEO uyumlu makale yazmak yazarlığa yeni başlayanlar için oldukça güç bir iş olduğu aşikardır.

Öncelikle makalenizi yazmaya başlamadan önce yazacaklarınız hakkında farklı kaynaklardan kısa kısa bilgiler toplayın ve bunları uygun sıraya getirerek parçadan bir bütün oluşturun daha sonra SEO uyumlu makalenize başlayabilirsiniz.

SEO uyumlu makale ne demek

Seo uyumlu makale arama motorlarının en iyi, en kolay ve en hızlı algılayabileceği makale şeklidir. Kesin bir kuralı olmamakla birlikte bazı değişmez kuralları vardır. SEO uyumlu makale yazarı olmak için sizlere tavsiyem sürekli yazmanız ve kendinizi geliştirmeniz ilk başlarda yazma işlemi SEO uyumlu zor gelecektir ama pes etmeyin.

SEO uyumlu makale yazmak

Öncelikle özgün içerik SEO uyumlu makale yazımı için birinci şarttır. Yazılarınızı sağdan soldan kopyala yapıştır şekilde yapmayın ve arama motorlarını kandırmaya çalışmayın. Kendi özgün cümleleriniz ve araştırmalarınıza dayanarak özgün içerik üretin. Özgün içerikten kasıt sadece yazı kısmı değil yazının başlığı, yazının içerisinde bulunan resimlerin başlığı ve resmi, etiketleri hepsinin özgün ve aranma hacmi yüksek olmasına dikkat ediniz.

SEO uyumlu makale

SEO uyumlu makale

SEO uyumlu içerik için anahtar kelime yoğunluğu %3-3.5 arasında olmalıdır. Tabii bu yüzde 4’lere kadar da çıkabilir. Yazdığınız yazılarda bir anlam bütünlüğü olsun. Verilen orana göre anahtar kelimeyi yazıda geçireceğim diye saçma sapan cümlelerle okurları sıkmayın. SEO uyumlu makalenin başlığı çok uzun olmamasına özen gösterin ve başlığı mümkünse yazının anahtar kelimelerinden en az bir tanesini içerisinde geçirecek şekilde yazın ayrıca SEO uyumlu makale başlığı için listeleme ve duygu yüklü ifadeler kullanmanız ziyaretçilerin daha çok dikkatini çekecektir.

Okuduğunuz bir kitap nasıl bir düzene göre gidiyorsa yazacağınız makale de belirli bir düzene göre gitmeli. SEO uyumlu makalede anahtar kelime kullanımı ise SEO uyumlu makalenin ilk 80 100 kelimesinde kesinlikle anahtar kelimenizi kullanın. anahtar kelimelerinizi bold etiketleri arasına almanız veya renk vermeniz sizin görünürlüğünüz açısından hem kullanıcılara hemde Google’ye ve diğer arama motorlarına fayda sağıyacaktır.  Konunun en önem arz eden bölümünü bir başlıkla belirtip bunu önem sırasına göre h1 h2 h3 etiketlerinde kullanabilirsiniz. Böylece yazınız düz ve sıkıcı bir yazı olmaktan çıkacak okuyucular rahatlıkla aradıkları şeyi bulabileceklerdir.

SEO uyumlu makale yazarlığı yapmak istiyorsanız yazıda kullanacağınız görsele de çok önem vermelisiniz. Eğer basit düzeyde photoshop, photoscape gibi programları kullanabiliyorsanız yazı için görseli kendiniz oluşturun. İnternetten indirdiğiniz normal bir görselin üzerine açık ve etkileyici bir şekilde makalenizin başlığını veya dikakt çekici kısa bir başlık atabilirsiniz. Görselinizi seo uyumlu makalenize ekledikten sonra görselin adını anahtar kelimenizi içeren bir cümle yapın ve görsele de etiket olarak anahtar veya yan anahtar kelimelerinizi girebilirsiniz.

SEO uyumlu makale yazmanın kuralları hala bitmiş değil. Sitenizin SEO uyumlu olmasına dikkat edin özellikle url yapısı konusunda eğer WordPress alt yapısı kullanıyorsanız url’nizi yazı başlığıyla aynı olarak yapmanızı tavsiye ederim böylece anahtar kelimenizi içeren SEO uyumlu makale başlığı url kısmınızda yer alacaktır. Son olarak yazılarınızı olabildiğince uzun tutmaya çalışın Google’ın yayınladığı son grafiklerde kelime sayısı arttıkça yazıya olan rağbetin arttığını görüyoruz. Bu yüzden yazılarınız en az 200 kelime olsun tabii bu sektöre göre de değişebilen bir kavramdır çünkü haber sitelerinde seo uyumlu makale için 200 kelimelik bir haber her zaman olmayabiliyor. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. SEO uyumlu makale örneği arıyorsanız bu yazımızı dikaktlice baştan sona okuyarak bulabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Kemal 19 Ocak 2017

Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş diliniz de anlaşılır teşekkürler.

fixfilmizle 7 Şubat 2017

işime yaradı. Güzel bir makale yazabileceğim sayenizde. Teşekkür ederim 🙂

Bunlar da var!
Şuan cebinde 100 Bin Tl olsa ilk ne yaparsın ?

Şuan cebinde 100 Bin Tl olsa ilk ne yaparsın ?

12 Kasım 2015
1.404 Kez Okundu.
100 Kat hızlı WiFi

100 Kat hızlı WiFi

29 Kasım 2015
1.493 Kez Okundu.
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

10 Mart 2016
1.924 Kez Okundu.
Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel Saç Dökülmesi

9 Şubat 2016
1.379 Kez Okundu.
Gaps Diyeti Nedir? | Diyetisyen Işın Sayın

Gaps Diyeti Nedir? | Diyetisyen Işın Sayın

14 Aralık 2016
269 Kez Okundu.
Uncharted 4: A Thief’s End Yeniden Ertelendi!

Uncharted 4: A Thief’s End Yeniden Ertelendi!

23 Aralık 2015
1.846 Kez Okundu.
Bahar Gribi Olanlar İçin Çiğ Sarımsak

Bahar Gribi Olanlar İçin Çiğ Sarımsak

30 Mart 2016
1.333 Kez Okundu.
Jessica Alba sarışın oldu

Jessica Alba sarışın oldu

11 Kasım 2015
1.492 Kez Okundu.
Büyük İkramiye Mülteciye Çıktı!

Büyük İkramiye Mülteciye Çıktı!

25 Aralık 2015
1.353 Kez Okundu.
Ağız Kuruluğunun Nedenleri

Ağız Kuruluğunun Nedenleri

7 Şubat 2016
1.400 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365