Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Spotify Ödemesi Yapılmadığında Ne Olur?

MÜZİK, TEKNOLOJİ 25 Ekim 2016
425 Kez Okundu.

Geçen günlerde yazdığım bir yazıda Spotify’a para verilip verilmeyeceği üzerinde durmuştum (isterseniz buraya tıklayarak o yazıyıda okuyabilirsiniz). Bugün ise ödemenizi geciktirdiğinizde veya yapmadığınızda ne olacağını anlatacağım.

spotify-uyarilar

İlk olarak ödeme yapacağınız zaman Spotify ekibi size mail adresiniz üzerinden attığı mail’de ödemeyi alamazsa “Ödemenizi Alamadık” başlığı altında ödeme yönteminizi değiştirmenizi söylüyor. Bunun sonrasında hemen hesabınız kapatılmıyor tabiki. 6 gün sonra ekip size tekrar “Spotify Premium üyeliğini 5 gün içinde kaybedeceksin” başlıklı, “Seni Kaybetmek İstemiyoruz, Lütfen Ödeme Bilgilerini Güncelle” içerikli bir mail yolluyor. 3 gün sonrasındada aynı içerikle “Spotify Premium üyeliğini 2 gün içinde kaybedeceksin” başlıklı bir mail daha geliyor. En son olarak süresi dolduğunda “Spotify üyeliğin duraklatıldı” başlığı altında “Gideceğin İçin Üzülüyoruz” gibi başlıklar yer alıyor. Bundan sonrasında Spotify uygulamalarına girince karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

Peki içindeki müziklerinizi tekrar görmek/dinlemek istiyorsanız ne yapacaksınız? Cevabı, Premium özelliklerinden yararlanamasanızda Spotify size aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi “Spotify Free Kullanabilmek İçin Premium Üyeliğinizi İptal Ettirmelisiniz” diye bir uyarı gösteriyor. Tabiki benim tavsiyem bu değil. Bunu yaparsanız karşınıza birçok reklam ve kısıtlama çıkacağı, eğer varsa Premium hesabınızdaki kampanyaların tamamen silineceği için bunu yapmanızı önermiyorum. Bunu yapmanızın size tek yararı çevrimiçi indirdiğiniz şarkıları görebilecek olmanız. Tabi internetiniz yoksa bunu yapabilirsiniz. Ancak Spotify Free’de indirilen müzikler dinlenilebiliniyor mu bilemiyorum. Onun dışında Spotify’ın internet üzerinden hesabınızla giriş yaptığınızda size tüm listelerinizde gösteriyor. “Spotify Web Player” olarak internet üzerinde bulabileceğiniz bu sitede hesabınıza giriş yaparak masaüstü (veya hangi uygulamayı kullanıyorsanız) oradaki tüm listelerinizi görebilir, dinleyebilirsiniz.

spfree

Peki madem böyle birşey var neden hâlâ Spotify’a para vereyim? Bunun cevabı da, şarkıları web tarayıcınızdan dinleyeceğiniz için bilgisayarınızda depolanmamış olduğu için internete bağlı olmanız gerekir. Bunun dışında sitesindeki reklamlar vs. sizin canınızı sıkabilir. Tabi karar size kalmış. İsterseniz verin isterseniz vermeyin..

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Kadir Tezcan 31 Ekim 2016

Güzel bir Makale olmuş

Recep Çalışkan 12 Şubat 2017

Bir suredir aciklayici ve net olarak su konuya deginen bir yer ariyordum buldum sagolun tesekkurler

Abdulbaki Dursun 24 Nisan 2017

@Recep Çalışkan,
Ne demek. Okuduğun için ben teşekkür ederim 🙂

günün maçları
mariobet365