Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Spotify Uygulamasına Para Verilir Mi?

MOBİL, MÜZİK, TEKNOLOJİ 1 Ekim 2016
310 Kez Okundu.

Hepinizin hiç değilse günlerce dinlediği birçok müzik olmuştur. Bunları gerek resmi yollarla gereksede yasa dışı yollarla dinliyoruz. Bir çoğumuz genelde yasa dışı dense bile yakalanma ihtimali çok çok düşük olduğu için para vermekten kaçınarak bu yöntemleri deniyor. Ne kadar korsan kullanımı yasaklansa bile insanlar “Kim bulacak bizi yav.” diyip geçiştiriyor. Fakat sizin aklınızda “Şöyle güzel bir müzik uygulaması olsun, verdiğim para helal olsun.” diye geçiyorsa yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

spotify

Muhtemelen gelmiş geçmiş en popüler ve en iyi müzik uygulaması olan Spotify, tüm platformlardaki desteği, kullanım açısından kolaylığı, barındırdığı milyonlarca lisanslı müziği bizlere sunduğu için birçok kişinin tavsiyesi olmuştur. Bizzat kullandığım uygulamanın aylık ödemesi sadece 10 TL iken birçok kişi yinede bu parayı vermek istemiyor ama eğer sizde bir müzik uygulamasına para yatıracaksanız Spotify sizin için ilk sırada olmalı.

Özellikle iPhone sahipleri her müziğe ayrı ayrı para vermektense tüm müzikleri içeren bir uygulamaya aylık olarak 10 TL vermek çok daha mantıklı olacaktır. Spotify’ın çalışma mantığı ise oldukça basit, telefonunuza, tabletinize, bilgisayarınıza yani tüm platformlara internette aratarak indirebileceğiniz program müzik bulma kolaylığı, indirme özelliği ile kendim dahil hergün sık sık kullandığım, yazılarımı yazarken bile arkada ses olmasını istediğim zamanlar listemden bir müzik açıp yazımın sonuna kadar rahat rahat müziğimi dinlediğim bir uygulama.

Resimde de gördüğünüz gibi uygulamanın tasarımı oldukça güzel. Sol taraftanda anlaşıldığı gibi benim birçok çalma listem var. Tabi bu sizin zevkinize göre değişebilir. Bazı çalma listelerimin başındada yeşil bir indirme ikonu olduğunu görüyorsunuz. O ikon o çalma listesindeki müziklerimin bilgisayarımda depolandığını ve çevrimiçi olmasam bile dinleyebileceğim anlamına geliyor. Tabi her seferinde çalma listesi yapmanıza gerek yok. Sadece resimde de olduğu gibi istediğiniz müziği “Şarkılar” bölümüne eklemek istiyorsanız müziği bulup isminin solundaki + (artı) ikonuna tıklamanızdır. İkon “tik” işaretine döndükten sonra şarkı kütüphanenize eklenmiş demektir.

Mobilde de hizmetini sürdüren Spotify’ın mantığıda bilgisayarda olduğu gibi; istediğiniz listeyi seçip telefonunuzda depolanıp depolanmamasını seçebilirsiniz.

mobil-spotify

Resimde de gördüğünüz gibi mobildede şık bir tasarıma sahip olan Spotify, bağladığınız iki cihazınızda çevrimiçiyse siz birinde müzik dinlemeye başladığınız zaman diğer cihazda da dinleniyor gibi gözükecek ancak resmin en altında gördüğünüz gibi hangi cihazdan dinlediğinizi size gösterecektir. İsterseniz bunu iki uygulamadan değiştirebilirsiniz.

Spotify’ın bunlar sadece birkaç özelliği, eğer sizde almaya karar verirseniz uygulamayı indirip belirli bir süre sonra kredi kartınızla (ininal dahil) aylık 10 TL ücretini vererek rahat rahat kaliteli hizmetin tadını çıkartabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Outlast 2’nin Çıkış Tarihi Onaylandı!

Outlast 2’nin Çıkış Tarihi Onaylandı!

8 Ocak 2016
2.124 Kez Okundu.
Cinsel ilişki olmadan bir ilişki yürür mü?

Cinsel ilişki olmadan bir ilişki yürür mü?

13 Kasım 2015
1.551 Kez Okundu.
2017’nin En Trend Siteleri

2017’nin En Trend Siteleri

14 Mart 2017
62 Kez Okundu.
En Ölümcül 15 Hayvan

En Ölümcül 15 Hayvan

20 Aralık 2015
2.432 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365