Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Steam Mağazasının Arayüzü Değişti!

GALERİ, MOBİL, OYUN, TEKNOLOJİ 8 Kasım 2016
333 Kez Okundu.

Dünyanın en büyük elektronik oyun alım-satım platformu olan Steam, her oyuncunun bildiği inanılmaz derecede oyun kapasitesine sahip bir platform olurken yaptığı indirimler ile birçok kullanıcıya orjinal oyun alma imkanı sağlarken bugün yaptığı bir yenilik ile uzun zamandır göze pekte iyi hitap etmeyen mağazasının arayüzünün değiştirildiğini açıkladı.

Haber verilmeksizin ansızın değişen arayüz yeni nesle uyarlanarak çok başarılı bir işe imza atmış bulunmakta; yeni nesle uymak amacıyla birçok uygulamanın arayüzü değişirken görünüşe göre sıra Steam’e geldi. Steam mağazasına girdiğinizde karşınıza ilk olarak “Steam Mağazanız Güncellendi” başlıklı bir bildirim gelirken tıkladığınızda size henüz Türkçe’ye çevrilmemiş İngilizce bir sayfa ile yapılan yeniliklerden bahsediyor. İsterseniz bu sayfaya buradaki linke tıklayarak erişebilir, veya direk olarak Steam’den kendinizde bakabilirsiniz. İşte yeni tasarım

2016-11-08_17-26-42

Ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi çok daha değişik bir tasarım ile bizi karşılayan yeni Steam Mağazasının Arayüzü, birçok kullanıcıya hitap etmek ve yeni nesle uyum sağlamak amacıyla tasarlanırken Valve, sadece arayüzü değiştirmekle kalmayıp birçok yeni özellik eklemiş. Arayüz güncellemesinden sonra gelen yeniliklerden benim en çok hoşuma gidenlerden bir tanesi olan “önizleme” şeysi. Onuda aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

2016-11-08_17-35-17Gördüğünüz gibi artık oyunları açmadan direkt olarak birkaç bilgilerini ve birkaç tanede ekran görüntüsünü görebilmemiz mümkün. Çok uzun zaman önceden beri var olması gereken özellik geç olsada sonunda Steam’in yeni mağazasına eklendi. Bunun dışında birkaç ufak yenilik daha yapan Valve, oyuncuların karşısına çıkacak “önerileri” geliştirmek amacıyla yaptığı yeniliklerden birkaç tanesini görebilirisiniz. Aşağıda gördüğünüz ekran görüntüsünde Steam bir öncekinde 2 dakika sonra İngilizce döndüğü için bazılarınız için karşılarına Türkçelerini yazdım. Gördüğünüz gibi artık direkt olarak oyunun sayfasına girmeden istek listemize ekleyebiliyor, Steam’in bize önermesini istemiyorsak “İlgilenmiyorum’a basabiliyor veya hesap ayarlarımızı değiştirebiliyoruz.2016-11-08_17-36-35

Oldukça güzel bir yenilik olan yeni arayüz güncellemesinde bunlardan başka göze batan pek birşey yok. Beğenip beğenmemek size kalmış ancak benim fikrime göre gerekli birçok yeniliği getittirmeyi “sonunda” başarmışlar; oldukçada başarılı bir iş yaptıklarını söyleyebilirim.

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Steam köklü değişiklikler yapmalı.

Abdulbaki Dursun 9 Kasım 2016

@Zeka Geliştiren Oyunlar,
Aynen öyle, 2 haftadır 6 dolarımı geri vermesini bekliyorum. Koskoca Gaben :/

Meren Sala 13 Kasım 2016

@ Abdulbaki Dursun yaklaşık 3 hafta bekledikten sonra bana da geri ödeme yaptılar 😀

Abdulbaki Dursun 17 Kasım 2016

@Meren Sala,
Maalesef öyle bir sıkıntı var 🙁

Bunlar da var!
Ankara Kürtaj Fiyatları

Ankara Kürtaj Fiyatları

20 Kasım 2016
151 Kez Okundu.
Sümeyye Erdoğan Sarıyer’e Gelin Gidiyor

Sümeyye Erdoğan Sarıyer’e Gelin Gidiyor

7 Mart 2016
2.098 Kez Okundu.
Muhteşem yüzyıl da kösem sultan tutar mı?

Muhteşem yüzyıl da kösem sultan tutar mı?

11 Kasım 2015
1.639 Kez Okundu.
Bu Şaka Gayet Başarılı Uzaylı Şakası…

Bu Şaka Gayet Başarılı Uzaylı Şakası…

16 Aralık 2015
1.429 Kez Okundu.
Kankadan Sevgili Olur Mu?

Kankadan Sevgili Olur Mu?

11 Eylül 2016
562 Kez Okundu.
Selena Gomez – Same Old Love

Selena Gomez – Same Old Love

11 Kasım 2015
1.442 Kez Okundu.
Tıbbi Kenevir Yetiştiren Rahibeler

Tıbbi Kenevir Yetiştiren Rahibeler

10 Nisan 2016
1.857 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365