Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Telefonlar Yarım Saatte Şarj Olacak

TEKNOLOJİ 30 Haziran 2016
401 Kez Okundu.

Telefonlar Yarım Saatte Şarj Olacak

Artık telefonunuz yarım saat gibi kısa bir sürede en az %60 şarja ulaşabilecek. Hızlı şarj teknolojisi nasıl işler, nedir?

Akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi pilin hızlı bitmesidir. Bu sorunu çözmek için yanınızda yedek pil taşımanız gerekmekteydi fakat bunun artık bir çözümü mevcut. Hızlı şarj teknolojisinden sizde faydalanın.

Qualcomm’un Quick Charge, hızlı şarj teknolojisini liderlikle sürdürüyor. Kullanılan teknoloji pek de önemli değil, hızlı şarj ile pilin şarj süresini kısaltmamız olağan.

Hızlı şarj teknolojisi nasıl çalışır?

Telefonların hepsi güç yönetim devresine sahiptirler. Bu devrenin çalışma mantığında pilin belli bir süre içerisinde ne kadar güç alacağı kısıtlanır. Hızlı şarj ile bu kısıtlama düzgün bir yolla azaltılır.

Hızlı şarj nasıl çalışıyor

Her telefon, içerisinde güç yönetimini sağlayan bir devreye sahiptir. Bu devre, pilin belirli bir süre içinde ne kadar güç alacağını kısıtlar. Hızlı şarj, bu kısıtlamayı etkin bir biçimde azaltır. Güç adaptörü yeterince güç sağlıyorsa ve telefon, bu ek gücü alabiliyorsa, telefonunuz daha hızlı şarj olacaktır.

 

Hızlı şarj özelliğini telefonunuz da kullanabilmeniz için telefonunuzun Quick Charge veya Hızlı şarj özelliğinin olması gerekir ve sonradan telefona eklenmez.

Quick Charge kablosu özellikleri

Kablo olarak USB Type A, USB destekleyen kablonun 24 AWG olması gerekli. 20 AWG USB kablolar ile hızlı şarj kolaylıkla yapılır.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

günün maçları
mariobet365