Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Türkiye’nin Ekonomisi Çok İyi Her Ülkeyle İhracatımız Var

HABER 26 Mart 2016
1.292 Kez Okundu.

mustafa-elitaş-ekonomi-bakanı-haber-ortamnedio-ihracat-yapılan-ülkeler-türkiyenin-ekonomisi

Türkiye’nin Ekonomisi Çok İyi Her Ülkeyle İhracatımız Var

Ülkemizin içerisinden geçtiği bir çok ekonomik ve siyasi sıkıntılar olmasına rağmen istikrara devam ederek büyük bir büyüme gösteriyor. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi : ” Ortak akıl çerçevesinde beraberce yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde bugün ihracat yapmadığımız ülke ya da gümrük bölgesi kalmadı “.

İstanbul da gerçekleşen DEİK Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’na Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ,Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AB Bakanı Volkan Bozkır ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal katıldı.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezinde gerçekleşen kongrede Ekonomi Bakanı, komşu ülkelerimizde gerçekleşen siyasi ve ekonomik sıkıntıların olmasına rağmen ülkemiz istikrarını korudu, 2003 – 2010 yılları arasında 165.4 milyar dolar yabancı yatırımı Türkiye çekiyor halbuki geçtiğimiz yıllara baktığımızda özellikle 2002 yılında çekebildiğimiz yatırım sadece 15.1 milyar dolardı. Bugün Etiyopya’ya yatırım yapan en büyük istihdam bizim işadamımız. Müteahhitlerimiz dünya genelinde toplam 8.730 adet proje üzerinde çalışıyorlar. Körfez ülkelerinde yapılan havaalanları, limanlar, stadyumların çocuğunu bizim işadamlarımız inşa etti. Avrupa’da otomobil üretiminde ilk beşteyiz. Dubai’de metro inşaasını gene bizim işadamımız yapıyor dedi.

Küresel arenada yeni pazarlar bulmaya çalışan ülkemiz atacağı kararlı ve güçlü adımlarla bölgesel bir üs olacaktır diyen Ekonomi Bakanı, ” Önümüzde hareketli bir çalışma programı ve yoğun bir gündem var. Önümüzdeki günlerde gündemin ilk sırasını T-TIP ve YKTK anlaşmaları müzakereleri olacak.

Türkiye vizyonuyla çok uzağa gitmeyi hedefliyor diye vurgulayan Mustafa Elitaş ” Uzağa giderken hep birbirimize yakın olacağız. Bu toplantı sayesinde inşallah istediğim koordinasyonu sağlar ve birlikte yol almamıza vesile olur ” diyerek sözlerini bitirdi.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Yakup Yıldız 26 Mart 2016

Çokta iyi olmasada iyidir. Fakat rusya ile olan ilişikimiz ticaretimizi bitirebilir. Bunu üzülerek söylüyorum. 🙁 Ayrıca yazınızı çok beğendim. Güzel konu.

günün maçları
mariobet365