Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

WhatsApp’a Görüntülü Arama Özelliği Geldi

MOBİL, TEKNOLOJİ 26 Ekim 2016
257 Kez Okundu.

WhatsApp, Facebook tarafından satın aldıktan sonra haddi hesabı olmayan güncellemelerin en büyüklerinden ve en çok beklenenlerinden birisi olan sesli görüşme özelliği kullanıcıların isteği üzerine Facebook tarafından uygulamaya eklettirildi. Daha sonrasında kullanıcılar uzun bir süre WhatsApp için görüntülü konuşma özelliğini istedi. Kullanıcılarını kırmayan Facebook ve WhatsApp ekibi bu isteklerini yerine getirerek uygulamalarına görüntülü konuşma özelliğini entegre ettiler.

Kullanıcıların neredeyse tüm sohbet uygulamalarında istediği görüntülü konuşma özelliği dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarının (muhtemelen) en başında olan WhatsApp uygulaması kullanıcıları uygulamaya gelen birçok yeniliklerinin ardından isteklerinin yerine getirildiğini anlayarak istedikleri şeyleri belirtmeye başladı. Bunu gören Facebook isteklerin çoğunu gözden geçirerek aralarından seçtiklerini yapmaya başladı. İlk olarak sesli arama özelliğini getirten Facebook ve WhatsApp ekibi daha sonrasında kullanıcıların yoğun istekleri üzerine WhatsApp’a görüntülü görüşme özelliğini getirdi.

Peki bu özelliği nasıl kullanacağız? Aslında geldiği bile belli olmazmış/gizlenmiş gibi normalde birini sesli aramak istediğimizde mesajlar sekmesinden kişi isminin sağındaki işarete dokununca sesli aramayı yapabiliyorduk. Şimdi o seçeğe basınca karşımıza iki seçenek çıkıyor, bunlardan biriside “Görüntülü arama”.

atv

Resimdende görmüş olduğunuz gibi karşımıza oldukça basit bir şekilde iki seçenek geliyor ve bunlardan birini seçince aramamız başlıyor. Yeni güncellemeyi Play Store’dan direkt olarak indirebilirsiniz.

 

Görüntülü arama yapamıyorsanız eğer ya da bu özellik siz de şu an bulunmuyorsa, öncelikle Whatsapp APK bağlantısından APK dosyasını telefonunuza indirerek uygulamanızı güncelleyin ya da Play Store üzerinden güncellemede yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

umut 28 Ekim 2016

gerçekten hızlı bir şekilde güncelleme alan bir uygulama

ztekno 28 Ekim 2016

Sonunda gelmesi gereken bir özellik gelmiş

günün maçları
mariobet365