Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

Yapılan Araştırmalar Galaksilerin Kendi Kendine Yok Olduğunu Gösteriyor!

BLOG, HABER, TEKNOLOJİ 23 Ocak 2017
147 Kez Okundu.

Yapılan Araştırmalar Galaksilerin Kendi Kendine Yok Olduğunu Gösteriyor!

Galaksiler kendi kendini yok ediyor

Galaksiler kendi kendini yok ediyor

Bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre bazı galaksiler henüz nedeni tam olarak bilinmeyen bir sebepten ötürü yok oluyor.

International Centre for Radio Astronomy Research yaptığı bir araştırmada evren üzerinde yer alan galaksizlerin nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yok oluyor. Bilim dünyasıyla ilgilenen araştırmacıların hepsi bu araştırmayı tartışmaya koyulmuş durumda.

Araştırma sonucu listelenip bir makalede yayınlandığında evrende binlere ulaşan galaksilerin ortadan kaybolduğu yani yok olduğu belirtildi. Bu olayın nedeni ise henüz bilinmiyor.

Uluslararası Radyo Astronomi Araştırma Enstitüsünün yaptığı çalışma toplamda 11 bin galaksiyi kapsamış ve araştorma sonucunda galaksiler üstünde bir baskı oluşmasıyla beraber tüm gazların kaybolduğu ve böylece sistemler ani soğumayla kaybolduğu söylendi.

Yurtdışında olan ekip için Toby Brown yaptığı açıklamalarda nedeni bilinmeyen bir olaydan dolayı galaksilerde ki gazların süpürüldüğü ve galaksilerin yok olmasına sebep açtığını belirtti.

Galaksi nedir?

Gök ada veya galaksi, yıldızlararası gaz, kütle çekim kuvvetiyle aralarında bağlı yıldızlar, plazma ve tozların oluşturduğu ve yıldızlararası maddelerden meydane gelen bir sistemdir. Karanlık maddeler galaksiler içinde bulunabilir. Galaksizler yaklaşık olarak bir trilyon arasında ağırlıkça yıldız kapsar. Galaksiler aldıkları şekillere göre sınıflandırılır.

Galaksi çeşitleri

  • Eliptik galaksiler
  • Sarmal galaksiler
  • Cüce galaksiler
  • Diğer türlü galaksiler
  • Samanyolu galaksisi

 

 

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Ortamnedio 25 Ocak 2017

dsdaad

ela 25 Ocak 2017

vay be yakında dünyada yok olur

günün maçları
mariobet365