Antalya Koltuk Yıkama da Bir İlk

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Bayrak Polemiği!

Kadınlar Nelerden Hoşlanır ?

Çamaşır Makinesi Arızası ve Onarım Çalışmaları

YouTube İçin En İyi Eklentiler

TEKNOLOJİ, VİDEO 8 Kasım 2016
475 Kez Okundu.

Hepimizin günde en az 10 dakikasını geçirdiği dünyanın en büyük video paylaşma sitesi olan YouTube, bildiğiniz gibi milyarlarca videoya ev sahipliği yaparken Google’ın getirdiği birçok muhteşem özellikler ile gelsede bazı kullanıcılar bu özelliklerin az olduğunu ve istedikleri özellikleri belirtirken Google bunların hepsini “henüz” yapmadı. Bunun dışında bu “yakınma’ları gören geliştiriciler popüler tarayıcı Chrome için birçok eklenti yaparak insanların bu ihtiyaçlarını gidermeye başladılar. Bugün ise bu eklentilerden (benim gözümde) en iyi olanlarını sizlere tanıtacağım. Lafı fazla uzatmaya gerek yok, aşağıdakileri okuyarak kendinize uygun olan eklentiyi seçip rahatlıkla kurabilirsiniz.

Musixmatch Lyrics for YouTube

Mobil dünyada her ne kadar çok bilinsede masaüstlerinde çok fazla bilinmeyen/kullanılmayan, birçok videonun sözlerini barındıran Musixmatch uygulamasının birçok alt tabanlarından bir tanesi olan bir eklenti ile desteklenen kliplerde şarkının sözlerini görebilirsiniz. Eğer kullanmak isterseniz buradaki linke tıklayarak rahatlıkla kurabilirsiniz.

musixmatch-lfyt

Enhancer for YouTube

Birçok eklentinin arasından diğerlerine göre daha az özellik barındırsa da kolaylık ve Türkçe dil desteği bulunduğundan dolayı sizlere önerdiğim YouTube eklentisi budur. Bu eklenti ile izlediğiniz videoları ufak bir panel kullanarak sinema modunda izleyebilir, farenin tekerleği ile (isterseniz sesi, istersenizde) hızı ayarlayabilir, reklamları kaldırabilir ve videoyu otomatik olarak istediğiniz çözünürlükte açılması için ayarlayabilirsiniz. Eğer indirmek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanarak Chrome tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

enhancer-fyt

vidIQ Vision for YouTube

Daha çok YouTube kanalı olanlar için yararlı olacak bu eklentide ise videonun ne kadar izlendiğini, etiketlerini, SEO skorunu, izleyicilerin nereden geldiğini, ortalama kazancı, vidIQ’nun verdiği skoru ve daha birçok şeyi sadece bir ekranda görebilirsiniz. Eklentiyi kullanmak istiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayabilir ve tarayıcınıza kurabilirisiniz.

vidiq-vfyt

Floating Web Player Extension

Birçok yeni nesil tarayıcıda bulunan “yüzen pencereler” özelliği henüz eski tarayıcılara eklenmemiş olsada birçok geliştirici tarafından yapılan farklı eklentilerin arasında en kapsamlı olan bu eklenti ile birçok video oynatıcısını başka işler yaparken eklentinin simgesine basarak yüzen pencere özelliğine alarak hem işinizi halledebilir, hemde videoyu izleyebilirsiniz. Sizde kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak tarayıcınıza kurabilirsiniz.

fwp

Sizler için paylaşacağım eklentiler bu kadar; tabi bunlardan başka yüzlerce eklenti ve uygulama var. Bunların dışında kullandıklarınız ve memnun olduklarınız varsa yorumlarda iletebilir ve diğer kullanıcıların bir fikir sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz.

DİPNOT: Son eklenti kullandığım Vivaldi tarayıcısından dolayı Chrome tarayıcısı üzerinden ekran görüntüsü aldım. Bazı eklentiler, sizin kullandığınız tarayıcılarda çalışmayabilir!
Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Youtuberlar için birebir bi makale olmuş eline sağlık

Abdulbaki Dursun 9 Kasım 2016

@Zeka Geliştiren Oyunlar,
Teşekkürler.

Bunlar da var!
İlişkinizi uzatacak 5 heyecanlı öneri

İlişkinizi uzatacak 5 heyecanlı öneri

14 Kasım 2015
2.262 Kez Okundu.
Tıbbi Kenevir Yetiştiren Rahibeler

Tıbbi Kenevir Yetiştiren Rahibeler

10 Nisan 2016
1.857 Kez Okundu.
Düğün Sezonu Açılıyor

Düğün Sezonu Açılıyor

23 Nisan 2016
1.199 Kez Okundu.
Cinsel ilişki olmadan bir ilişki yürür mü?

Cinsel ilişki olmadan bir ilişki yürür mü?

13 Kasım 2015
1.551 Kez Okundu.
Whatsapp o hesapları kapatıyor çünkü..

Whatsapp o hesapları kapatıyor çünkü..

13 Şubat 2016
1.656 Kez Okundu.
Kondom Otomatını Soymak İsteyen Genç Öldü!

Kondom Otomatını Soymak İsteyen Genç Öldü!

28 Aralık 2015
1.370 Kez Okundu.
Centos Sunucuya Cpanel Kurulumu

Centos Sunucuya Cpanel Kurulumu

24 Nisan 2016
1.310 Kez Okundu.
İrem Derici – Aşk Eşittir Biz

İrem Derici – Aşk Eşittir Biz

13 Kasım 2015
1.414 Kez Okundu.
günün maçları
mariobet365